Тази година се навършват 20 години от основаването на престижното отличие за принос в медицината и на регионално ниво лекарската колегия ще връчи приза „Лекар на годината“ на двама лекари - кардиолога от УМБАЛ“Свети Георги“ проф. Мария Токмакова и хирурга д-р Васил Горанов от УМБАЛ“Пълмед“.
В категорията „Семеен лекар на годината“ приза получава д-р Жени Пашева-Кунова, а хирургът д-р Димитър Пандов приза за „Лекар на годината“ – Специализирана извънболнична помощ.
В категорията „Болнична помощ“ отличието отива при онколога д-р Петър Петров.
Д-р Гинчо Тонев получава грамота и плакет за дългогодишна дейност в областта на медицината и активен принос в развитието на специалността „Инвазивна Кардиология”.
Двама специалисти по гастроентерология получават отличието „Лекар на годината“ в категория „Принос за развитие и прилагане на иновативна медицина и уникални техники“- д-р Никола Боянов и д-р Десислав Станчев.
В категорията „Ти си нашето бъдеще“ също има двама призьори - д-р Полина Ангелова и д-р Мария Ивановска.
Наградата за „Принос в развитие и утвърждаване авторитета на съсловната организация“ отива при Д-р Емилия Спасова.
В навечерието на „Лекар на годината 2023“ и гласуването на 20-тия носител на престижното отличие – пловдивските лекари номинират на национално ниво за дългогодишна дейност в областта на медицината и активен принос в развитието на специалност „Ендокринология и болести на обмяната“ – Доц. Д-р Митко Митков от УМБАЛ „Пълмед“ и в категорията „Ти си нашето бъдеще“ - доц. Д-р Младен Дойков от УМБАЛ „Каспела“.
Припомняме, че идеята за ежегодните лекарски награди е на проф. Андрей Кехайов и вече две десетилетия на своя ден и празник на Свети Иван Рилски Чудотворец гилдията награждава най-заслужилите свои членове.
Голяма част от представителтие в българския парламент разчистват пътя на "Горския" и установяване на полуавторитарна диктатура, коментира историкът проф. Милко Паланурски, изследвател на политическите процеси и конституционализма в България. Според него все повече играчи работят за това да се провали парламетаризма. Онези, които искат да пазят..
Повторението е баща на затъпяването . С т ази част от българската поговорка „Повторението е майка на знанието и баща на затъпяването” политологът доц. Петър Чолаков описа ситуацията в 51-то Народно събрание, което и днес не можа да си избере председател. Пред Радио Пловдив Чолаков обобщи: Циркът е пълен! По думите му, този..
Има шанс в рамките на този парламент да се състави правителство, смята политологът Ружа Смилова. По думите й има огромна умора у политическите партии и у гражданите и тя очаква да бъдат направени усилия за формирането му. "Но не очаквам да се реализира желанието на Бойко Борисов да бъде премиер, защото евентуалните коалиционни партньори на ГЕРБ не биха..
На 14 ноември Светът отбелязва Ден за борба с диабета. Хроничното заболяване придобива мащабите на световна епидемия – от него страдат над 360 милиона души. Всеки 10 секунди двама души се разболяват от диабет, а един човек умира от това заболяване. Годишно 7 милиона души се разболяват от диабет, от тях 70 000 са деца. В тази връзка и в знак на..
Политиката днес е лош театър, разиграван от лоши актьори в лоша пиеса, кометрира социологът Мира Радева. Най- лошото е, че той не дава усещане за довере и перспектива. Основната причина, според Радева, е самата политическа система, която е незряла. Тя е създадена след 89-та година като запазва отношенията отпреди това - да се уповаваме на една личност,..