Мъжът, който препречи пътя на микробус в Пловдив и счупи с ръка стъклото му, като при това нарани шофьора, днес е задържан от полицията. С прокурорско разпореждане той е в ареста за 72 часа и вече са му повдигнати три обвинения. Детайлите по разследването оповести на брифинг районният прокурор на Пловдив Петър Петров.
Случаят стана известен след като бащата на 21- годишния Артур Мол качи видео в соцалните мрежи, показващо нападението. Още на място пострадалият е подал сигнал на тел.112, а пред полицията е разказал, че черна КИА му е препречила пътя. Следва агресивно нападение, разказа прокурар Петров.
"Нападателят изключително бързо се е върнал към буса и нанесъл няколко и много агресивни удари с длан по страничното му стъкло".
В реултат стъклото се чупи, а парчетата нараняват лявата ръка и лицето на младия мъж., който успява бързо да се оттегли от мястото на нападението, да сигнализира полицията и да освидетелства в болница нараняванията си.
Задържаният нападател има различен прочит на случилото се. Той твърди, че агресията му е била предизивикана от опасна маневра на пострадалия шофьор. Разследването обаче е установило, че в момента на инцидента на улицата не е имало нито коли, нито пешеходци, каза прокурор Петров и уточни обвиненията, които вече се повдигнати на нападателя - за хулиганство с изключителна дързост, за телесна повреда и увреждане на чуждо движимо имущество.
След изтичането на 72 часовия арест прокуратурата ще прецени дали да поиска постоянен арест за 43 годишния мъж. Ако вината му бъде доказана, го очакват до 5 години затвор.
44 годишен мъж, шофирал след употреба на дрога, задържаха пазарджишките е полицаи. След претърсване в жилищата му в областния град и в село Виноградец разследващите открили повече от половин килограм суха марихуана, електронна везна и много полиетиленови пликчета-тип спейсбек. Намерени са и три боеприпаса за огнестрелно оръжие, които са..
На 3-тия опит общинските съветници разрешиха да се организира и проведе процедура за възлагане на обществена поръчка за градския транспорт на Пловдив и сключване на договор с избрания или избраните изпълнители за 10 години. Предложението мина с 37 гласа „за“, нито 1 „против“ и 14 „въздържали се“. До приемането на точката се стигна, след като..
Общинският съвет остави без разглеждане подписката на местна инициативна група срещу изграждането на нов път в район Тракия, който е продължение на "Санкт Петербург" от бул. "Освобождение" до кръговото кръстовище на „Цариградско шосе“ с „Ягодовско шосе“. От трибуната Любомир Деников от инициативната група обясни, че ако този проект се реализира,..
Сградата на ОУ „Княз Александър Първи“ ще се строи в двора на Хуманитарната гимназия, а теренът на бившия ТЕЛК на ул. „4 януари“ ще бъде паркинг. Това стана ясно в залата на Общинския съвет в Пловдив, след като мнозинството съветници се въздържаха да подкрепят предложението на ПП-ДБ предназначението на имота да се преобразува в комплекс за..
Служители на Регионалното статистическо бюро в Пловдив излязоха на протест за достойно увеличение на работните заплати. Според тях е недопустимо за едни структури да има 70% за тази година и още 20% за следващата, а за друи да е до 5%. Заплатите в пловдивската структура на НСИ са изключително ниски, казаха протестиращите, които поискаха..