Всяко правителство традиционно обещава по-добро здравеопазване на българите, а действителността сериозно се разминава. Управляващото мнозинство не прави изключение, от Министерството на здравеопазването предлагат налагане на мораториум за разкриване на нови болници и на нови дейности във вече съществуващите лечебни заведения до месец май 2024 година. Какво означава това за пациентите и в правилна посока ли е предлаганата реформа? По темата ще говорим с доктор Николай Болтаджиев, председател на Център за защита правата в здравеопазването.
Последният ден на работната седмица съвпада и с края на предизборната камбания за местните избори, който ще бъде поставен в полунощ. Успяха ли пловдивчани да се ориентират на политическата сцена през изминалия месец? Това ще научим от анкетата на Нанси Ченгелова.
А с Ива Лазарова, която е заместник-председател на Обществения съвет към ЦИК, ще говорим за възможните проблеми в изборния ден и до колко са предприети всички мерки те да бъдат минимизирани.
В зона „Култура“ ще ви заведем на премиерата на новата книга с поезия „Кръстопът на тишината“ на Екатерина Костова в Първо студио на Радио Пловидив. С нея ще ни срещне Веселина Пеева.
А повече за започващият днес Plovdiv Jazz Fest ще научим от известната певица и директор на фестивала Мирослава Кацарова.
Преди всичко това – „Добро утро, ден!“. В рубриката тази седмица се събуждаме и усмихваме с Михаил Вешим, главен редактор на вестник „Стършел“.
Във понеделник сутрин и все още с празнично настроение, говорим за образование,здравеопазване и изкуство. Даваме думата на младите хора, за да разкажат какво ги тревожи и какви са проблемите, които трябва да се решат за да останат да живеят и работят в страната си. Говорят студентите по медицина, които излизат на протест в шест града - Пловдив, София,..
Часове след Денят на славянската просвета и култура Ви разказваме за формата "Буквоплет". Какво представлява, как се провежда и защо е толкова любимо на децата състезанието по правопис ще попитаме организатора Силвана Джамбазова. Тя ще бъде наш гост заедно с децата финалисти в приключилия само преди седмица последен етап на формата, провел се във Велико..
Тази неделя говорим за глаголицата, с Нора Пенева. Тя е писател, вдъхновител, изследовател. Нейни са книгите „Буки“ и „Глаголически именник и нумерология“. Очаквайте и астробюлетина за юни, със Стефи Недевска. Очакванията ни за нещата, по-често, са някак по-сладки и свежи от реалността на изживяването. Но, този юни ще бъде..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..