Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Браво, Пловдив" е млад проект и постигна много-добър резултат

„Браво, Пловдив“, което на местния вот участва с регистрацията на Българска прогресивна линия,  е четвърта политическа сила с резултат 10,28%. Формацията измества засега „Възраждане“, ДПС и БСП. Кандидатът им за кмет Савина Петкова е с пети резултат, но в район „Източен“ Ерол Садъков излиза на първа позиция пред кандидата на ГЕРБ и отива на балотаж. 

В интервю за Радио Пловдив Савина Петкова заяви, че това е много-добър резултат. „Ние сме млад проект, бяхме позитивни, добронамерени“, каза тя.  Според нея към този момент е трудно да се прогнозира каква ще бъде управляващата конфигурация в Общинския съвет, който ще бъде „доста фрагментиран съвет". 

 По думите й трябва да се успокоят страстите и да се намери правилната конфигурация за управляващото мнозинство, а дали местната формула ще повтори националната сглобка е рано да се каже, тъй като резултатите не са окончателни. „Независимо колко съветници ще имаме, ще продължим да развиваме идеите на движение „Браво, Пловдив“ и на председателя му Веселин Костов. 

„Браво, Пловдив“ ще бъде стойностен пловдивски проект, който ще работи не само в сферата на политиката, подчерта тя. От формацията смятат, че най- належащо в Пловдив е да се създаде стройна организация за приключване на ремонтите в града и за финансово стабилизиране на общината.

В следващите дни ще стане ясно каква ще бъде политиката на формацията за втория тур.

Личното мнение на Савина Петкова е, че решението на ЦИК да отмени машинното гласуване е било единственото възможно, защото случилото се е скандално. Самата тя предпочита хартиените бюлетини, но уточни, че в организацията има различни мнения по темата. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Правителството го чака серия от вотове, но "керванът ще върви"

И вторият вот на недоверие към кабинета „Желязков“ – за провал в борбата с корупцията – беше неуспешен. При първото гласуване вотът беше подкрепен от 71 депутати. „Против“ него бяха 131. Нито един народен представител не се въздържа. Стигна се до повторно гласуване на вота на недоверие, при което резултатът беше: 72-ма народни представители „за“,..

публикувано на 17.04.25 в 16:44
Петър Мишев от КНСБ

Около 113 лв. средно ще струва трапезата за Великден

Преди великденските празници каква храна купуваме и с колко е тя по-скъпа от миналогодишната? Има ли ръст или пък спад в търсенето на традиционните за великденската трапеза агнешко, козунаци и яйца? Темата коментира Петър Мишев,  финансов анализатор от Института за социални и синдикални изследвания към КНСБ. Има известен ръст на..

публикувано на 17.04.25 в 16:00

Католиците от Раковски се готвят за Великден

Най-голямата католическа общност в България, живее в района на град Раковски и околните селища. С наближаването на Великден се усеща и празничното настроение. За това допринася пъстрата украса, поставена в паркове и на площадите, която радва малки и големи и създава настроение.  Католическият Великден е съпътстван и от разнообразни обичаи, които..

публикувано на 17.04.25 в 10:37
Петър Чолаков

Правителството ще се задържи поне до конвергентния доклад

Правителството за момента изглежда стабилно и ще се задържи поне до конвергентния доклад. Това коментира политологът Петър Чолаков преди гласуването на втория вот на недоверие за кабинета Желязков.  Подчерта обаче, че макар този вот да не мине предстоят интересни политически обрати и не трябва да се пренебрегва, че отношенията между Борисов..

публикувано на 17.04.25 в 09:37

Българите грешно разбират поклонническия туризъм

Българите грешно разбират поклонническия туризъм, тъй като са християни само по празниците. Това не ни прави поклонници, а търсачи на разнообразие през почивните дни.  Това каза  Любомир Попйорданов, екскурзовод и основател на Българска асоциация за алтернативен туризъм.  Аргументира се с това, че се ходи само, за да се запали свещичка, докато в..

публикувано на 17.04.25 в 09:00