Тя подчерта, че и Общинският съвет в мандата на Здравко Димитров е бил не по-малко шарен, тъй като беше представен от 7 формации и независими съветници.
„Сега са 8 формациите, но има и нови играчи. Има партии, които не бяха представени до сега и от тях може да се очаква да се държат като партиите в Народното събрание след изборите през 2021 г.
Макар че тези партии вече са натрупали опит на национално ниво, те ще бъдат нови в местната власт и е възможно да бъдат нападателни, да използват трибуната на Общинския съвет политически декларации“, коментира Ваня Драганова.
Тя подчерта още, че такъв старт на Общинския съвет би бил проблем за града, тъй като пред избраниците на пловдивчани стоят много належащи проблеми за решаване. Сред тях е и финансовото състояние на Пловдив. Разрешаването на всички тях обаче изисква мнозинство, което не може да бъде осигурено от първите две политически сили ГЕРБ и ПП-ДБ.
По думите й големият губещ от изборите е обединението около Славчо Атанасов, което сега вкарва 8 съветници, а в изтичащия мандат по отделно партиите имаха 14.
„Това може да се дължи на това, че привържениците на партиите не припознаха Славчо Атанасов като свой кандидат. Възможно е обаче и да е следствие от това, че те са твърде дълго във властта и вече са се изхабили“, каза Драганова.
Според нея за председател на Общинския съвет биха могли да бъдат избрани Веселина Александрова, тъй като е от втората политическа сила или Савина Петкова, защото има опит като председател във втория мандат на Иван Тотев.
Във всеки случай по думите й работа на Общинския съвет в началото ще бъде трудна, заради новите и неопитни играчи, които все още не познават процеса на местния зконодателен орган.
Ако има повишаване на приходите от увеличената такса за разрешенията за строеж, поемам ангажимента да ги делегираме на районите. Това заяви пловдивският кмет Костадин Димитров в интервю за Радио Пловдив, след като ОбС прие повишението на таксите за разрешителни за строеж, но отхвърли предложението за създаване на фонд „Благоустрояване“, в..
Около 200 хиляди българи нито работят, нито учат. В същото време над 50 хиляди работници от трети страни са наети от началото на годината. В България се създава и електронен регистър на икономически неактивните лица. Той ще обхваща хора на възраст между 16 и 65 години, които не работят, не учат и не са регистрирани в бюрата по труда. Това събщи..
Дългият срок на въвеждане на критични мерки, заради приемането на еврото е притеснителен за бизнеса, защото може да доведе до декапитализация на бизнеса, т.е. до фалити във всички браншове. Това коментира Мариана Кукушева, председател на Федерацията на хлебопроизводителите и сладкарите, идеята на държавата да замрази цените за година и половина..
Българският език е богат на фразеологизми, а част от тях са свързани с лева и стотинката. Въведена преди 145 години паричната единица е родила редица устойчиви словосъчетания, който и до ден днешен използваме в ежедневието. В него паралелно обаче функционират и такива, който са го предшествали. Така например използваме изразите “Нямам..
Община Баните бори демографската криза и липсата на кадри в редица сфери със стипендии за висше образование и осигуряване на работа. Целта на новата стипендиантска програма е да върне младите специалисти в родния край. От нея могат да се възползват студенти с постоянен адрес в община Баните, които учат в редовна форма по държавна..