В страната ГЕРБ има двойно повече гласове от вторите – ПП-ДБ, поксочи в Пловдив Бойко Борисов. Тук той кометира и ниската избирателна активност, като обяви, че местните избори са наказание за цялата политическа класа.
Скандалът с машините не се отрази на избирателната активност на първия тур, а ваканцията на учениците, това коментира лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в Пловдив. Той смята, че резултатите на ГЕРБ са отлични на фона на останалите партии.
Всички партии вървят надолу, а избирателната активност е срамно ниска. Аз не мога да си представя какво ще стане на изборите за ЕП, каза още Борисов.
Борисов заяви, че загубата на ГЕРБ в София не го ядосва, защото партията 18 години е участвала в управлението на столицата. "Три години вървеше целенасочена антикампания срещу Йорданка Фандъкова. "Най - добрият начин да си върнем София, е като я изгубим. Сега ние ще я спасим от спасителите. Аз ги познавам тези хора, те не могат да работят, те са мързеливи", добави лидерът на ГЕРБ.
Той призова съпартийците и симпатизантите на ГЕРБ да гласуват на балотажа в София по съвест. Бойко Борисов посочи, че основната цел на ГЕРБ е да бъде първа политическа сила. "Силата на една партия е в страната, 95 общини печели ГЕРБ, от тях 7 са областни градове, 71 общини отиват на балотажи, и отделно влизаме на балотажи на областно ниво. 537 094 са избирателите на ГЕРБ. Дори БСП и ДПС имат повече избиратели от ПП-ДБ, те имат само 119 000 избиратели в София", подчерта Борисов.

Над 600 ученици от община Пазарджик ще бъдат обхванати по проекта „Образование без граници“. Проектът е насочен към десегрегацията на рисковите Проектът е на стойност 750 хиляди лева и е финансиран по програма „Образование“. Проектът ще се реализира в рамките на две години и ще обхване три основни училища и три гимназии. Партньор на дейностите е..
След извънредните избори на 12-ти октомври общинските съветници в Пазарджик избраха и постоянните комисии в местния орган за самоуправление. За първи път в структурата на местния парламент ще има и комисия за „Жалби, сигнали и предложения на гражданите“, което ще позволи на жителите на Пазарджик пряко да участват в управлението на общината...
Заради зимното поддържане на пътищата се отменя Рали Пампорово - 2025. От АПИ обясняват, че в област Смолян, която е разположена изцяло в планински терен, пътните настилки са опесъчавани и третирани срещу заледяване. Според експертите това означава, че има разпиляна фракция, което може да доведе до значително намаляване на сцеплението и..
Национално сдружение на Общопрактикуващите лекари в България провежда в Пловдив Отчетно-изборното си събрание, на което ще избере ново ръководство на съсловната организация. На събранието те ще обсъдят основни насоки за дейността на сдружението през следващите четири години. Освен избор на Председател на УС, заместник председатели, Секретар и..
Българската православна църква отбелязва днес събора на Архангел Михаил. Празникът е в чест на светите ангели и най-вече на свети Архангел Михаил – военачалник на цялото небесно войнство от ангели и архангели. Архангеловден е вторият по значимост след Димитровден есенен празник на Българската православна църква. Архангел Михаил е символ на..