Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Точно днес" в Деня на народните будители

Снимка: Ивайло Михайлов

Новият месец започваме с един от най-хубавите български празници. На 1 ноември всяка година се прекланяме пред вечния стремеж на народа ни към знание и просвета, към независимост и свобода.

Денят на народните будители има особено място в календара на историческата ни памет. Днес отново, и отвово ще си припомняме това и ще честваме нашите възрожденци, учители и революционери. 

В програма "Точно днес" ще говорим с директора на НБ "Иван Вазов" в Пловдив Димитър Минев. 

И още теми до 9.30 часа.

Между двата избора за кметове и общински съвети говорим с вече избраните. 

Недко Кулевски през следващите четири години ще ръководи община Рудозем. Той спечели надпреварата на първи тур с 61,53%. Как ще се справи с предизвикателствата пред родопската община - Иванка Петкова разговаря с него.

Коментираме и изборните резултати в община Родопи, където отбелязваме два рекорда при избора на общинския кмет още на първи тур и победата с един много висок резултат на кмета на Марково - втори мандат за  Десислава Терзиева - 91 %.

За изборните нарушения и сигналите в региона,  ще коментираме с Мирела Андреева от платформата "Ти броиш", която за шести пореден път следи за злоупотреби в изборния ден в цялата страна.

В рубриката "Великите европейци" ще чуете последната част от разказа на Пламен Асенов за Уинстън Чърчил.

А "Добро утро, ден!" си пожелаваме с госта ни тази седмица д-р Енчо Енев.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Вход свободен" промените за добро

Малките стъпки към големия успех или как да изградим устойчиви навици разглеждаме и днес. Често, особено с годините трупаме почти несъзнателно навици, които се оказват пречка за нашето развитие или общо добруване. Още от съветите на  Андрей Илиев от Leader Academy очквайте и днес.   В „Уроци по щастие“ говорим за грижата и старанието във връзката...

публикувано на 17.02.25 в 09:30

Новата седмица "Точно днес" от 17 февруари

В понеделник сутрин с темите от деня и посоките на седмицата, която започва. Акцентите до 9.30 часа: - Изпълнителната агенция за българите в чужбина ни кани на юбилея "България и българите заедно" по повод 15 години радио "Татковина" и 5 години изложбата "Заедно по пътя на Кирил и Методий". За събитието в Стария град ще ни разкаже изпълнителният директор..

обновено на 16.02.25 в 17:26

С Левски в сърцето днес в Клуба

В навечерието на 152-та годишнина от гибелта на Васил Левски и по повод седмицата посветена на най-светлата личност в родната ни история, Ви срещаме с децата от СУ "Васил Левски" с. Маноле.  На 19 февруари тази година СУ "Васил Левски" с. Маноле отбелязва своя патронен празник и 140г. образователно дело. От миналото до днес, за п ървите сведения за..

публикувано на 16.02.25 в 15:11

Младост, идентичност и взаимоотношения в „Шейкър“

Неделята на 16 февруари посвещаваме на разговори за младост и красота. Фейс йога като алтернатива на ботокса, и други подобни интервенции. Разговаряме с Мима Краевска,  международен треньор по  фейс йога, самомасажи, тейпинг и гуа ша.  Наш гост е и Силвия Крумова, харесван автор и блогър. С нея коментираме нюансите на човешките..

публикувано на 15.02.25 в 16:05
Асеновград на 14. 02. 2025 г.

Цвят червен в „Ден след ден“

Червеният цвят е кодът на днешното предаване. Червено вино, сърца и валентинки ще бъдат предизвестен акцент във времето от 15 до 17 часа! И тъй като Пловдив е пример и за етническа толерантност ще заухае и на кафе! Очаквайте земеделския министър Георги Тахов с коментар за готвения законопроект за скъсяване на веригата на доставки на храни в..

публикувано на 14.02.25 в 14:46