Улица „Даме Груев“ ще бъде отворена за движение на 3-ти ноември /петък/. Това стана ясно след инспекция, която кметът Здравко Димитров направи днес на последния участък от трасето – близо до Кукленския транспортен възел. Димитров бе със своя заместник по строителство Пламен Райчев и двамата на място се убедиха, че пътното платно е напълно завършено и готово да поеме трафика.
„Тази вечер трябва да се махнат загражденията от съседните преки, както и тези, които ограничават движението по „Даме Груев“. Това означава, че от утре улицата ще може да се използва пълноценно. Довършителните дейности по тротоарите могат да се извършват и при пуснато движение, без да се пречи на шофьорите. Хората се измъчиха с този проточил се ремонт, но улицата вече е напълно готова и я пускаме“, заяви при огледа кметът Димитров.
Дълго продължилият ремонт на улица "Даме Груев" започна през декември 2021-ва година и трябваше да бъде завършен през ноември 2022-ра година.
Веднага след инспекцията на „Даме Груев“ Здравко Димитров и Пламен Райчев посетиха и пробива „Модър-Царевец“. Изпълнителите на обекта вече работят от северната страна на пробива и най-късно до края на годината връзката между районите „Западен“ и „Южен“ може да бъде отворена за движение.
„Оставят броени метри за полагане на водопровода от страна на изпълнителите на дейностите за Южния обходен колектор и веднага след като те приключат своята работа, ще бъде поставен и асфалтът на пробива. Трасето под жп линията вече е готово, част от асфалта е положен вече и от северната страна. "Виждаме, че става едно красиво и най-важното – практично съоръжение, което ще се ползва дълго в годините напред“, заяви доволен Райчев, след като двамата със Здравко Димитров лично преминаха по целия участък.
За Радио Пловдив управителят на фирмата изпълнител Бончо Бонев каза, че ремонтът е приключил на първия си етап изцяло, готово е пътното платно, включително са готови и тротоарите. Предстои залесяване на отсечката с дръвчета, както и да се реши въпросът с разширението на улицата при читалището.
Какво каза Бонев може да чуете от прикачения звуков файл.
Шести скаутски игри в градска среда се провеждат днес в Цар Симеоновата градина в Пловдив Събитието е част от международния фестивал "Здравей, Армения" и се реализира с финансовата подкрепа на Община Пловдив като част от културния календар на града. Скаутските игри предлагат възможност на деца и младежи на възраст между 6 и 18 години да..
Международният фестивал на камерната музика започва тази вечер в Пловдив. Първият концерт е в етнографския музей и е посветен на 80-та годишнина на Националното училище за музикално и танцово изкуство "Добрин Петков". Тази година ще има и концертни прояви в късноантична сграда "Ирини" в подлез "Археологически". Камерният фестивал се..
Никол Гаджева стана тазгодишната Царица на розата в Карлово. Тя е на 16 години и учи в СУ „Христо Проданов“. Спечели короната в надпревара с още 12 красиви и талантливи момичета на конкурс-спектакъл, проведен в събота вечерта на пл. „20-ти юли“ в Карлово. Заместник-кметът на общината Антон Минев връчи на красивата девойка един от..
Символичен протест за по-високи възнаграждения ще проведат тази събота 17 май специалистите от музеите и галериите в страната. В недоволството, организирано от КТ „Подкрепа“, ще се включат и работещите в Природонаучния музей. Имаме искания за увеличаване на основният държавен стандарт с 20%, а не както е заложено в бюджета 6,49% -..
Труп на около 40-годишен мъж е открит в река Марица, в близост до моста на УХТ. Тялото е било открито преди обед от доброволци, които почиствали речното корито. На място има полиция. По първоначални данни по тялото няма данни за насилие. Засега друга официална информация за инцидента няма.