Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Ботев"пропусна победата над "Локо" - 0:0 в дербито на Пловдив

"Ботев" - "Локомотив" 0:0
Снимка: ПФК Ботев Пловдив

"Ботев" и "Локомотив" направиха равенство 0:0 в пловдивското дерби от 16-ия кръг на Първа лига. На стадион 'Христо Ботев" домакините доминираха през по-голямата част от двубоя, но изпуснаха няколко добри ситуации за гол, а попадение на Антоан Бароан в 51-та минута бе отменено след намеса на ВАР.

Двубоят започна с натиск на "канарчетата" и още преди да е изтекла минута Уме Емануел се озова сам срещу Динко Хоркаш, но вратарят изби удара по земя с крак. В следващите минути капитанът на "Ботев" Ивелин Попов, който в началото на мача получи почетен екип за своя мач номер 600 в професионалния футбол, на два пъти изведе своите съотборници в отлични позиции, но Антоан Бароан и Самуел Акере също не успяха да преодолеят Хоркаш.

В 51-та минута Бароан вкара с глава на празна врата, след като Хоркаш изби силен удар на Джеймс Ето'о, като страничният рефер не маркира засада, но след намеса на ВАР бе установено, че нападателят на "Ботев" е бил зад защитата на съперника и попадението бе отменено. До края Акере и Бароан имаха нови шансове, но така и не успяха да реализират.

По този начин "Ботев" и "Локомотив" записаха второ равенство помежду си през сезона. Така "смърфовете" записаха шести пореден мач без победа в първенството и заемат трето място в класирането с 32 точки, докато Ботев е на 10-та позиция с актив от 19 точки.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Петър Зехтински обича да играе за другите

Утре /17-и октомври/ от 17:30 часа в Първо студио на Радио Пловдив ще бъде премиерата на автобиографичната книга на Петър Зехтински "Да играеш за другите"  Водещи на церемонията ще бъдат актьорът от Пловдивския театър Петър Тосков и певицата Андреана Бакалова. Творбата ще бъде представена от президента на Република България Петър Стоянов..

публикувано на 16.10.25 в 17:17

Локомотив (Пд) поднови тренировки

Футболистите на Локомотив Пловдив продължават подготовката си за предстоящия мач срещу Ботев (Враца). Двубоят от 12-ия кръг на Първа лига е този петък (17.10) от 20:00 часа на “Лаута". Днешното занимание на помощния терен, известен повече с прозвището си Кошарата, премина в отлично настроение, което личи и от публикуваните от "черно-белия" клуб снимки...

публикувано на 16.10.25 в 10:03

Пловдив домакин на световното по кикбокс до 20 години

Изборът на Пловдив за домакин на Световното първенство по кикбокс за кадети до 20 години е огромен успех не само за града ни, но и за България. От 21 до 30 август 2026 година Пловдив ще бъде кикбокс. Това заяви началникът на отдел „Спорт и младежки дейности” в Община Пловдив Иван Запрянов на пресконференция в зала „Колодрума“. По думите му това е..

публикувано на 15.10.25 в 17:03
стадион

Ботев иска да домакинства мачовете на младежите

Ръководството на Ботев (Пловдив) входира официално писмо до Българския футболен съюз и президента на централата Георги Иванов, с което изразява готовност стадион „Христо Ботев“ да бъде домакин на мачовете на младежкия национален отбор на България. Ето писмото: " Уважаеми господин Иванов, Обръщаме се към Вас с молба и въпрос, който вълнува не само..

публикувано на 15.10.25 в 15:15

Отличиха с почетния знак на Пловдив АСК "Тракия"

Председателят на Общинския съвет Атанас Узунов връчи отличието "Почетен знак на град Пловдив“ на Армейски спортен клуб "Тракия".  Залата на местния парламент се изпълни с възпитаници на клуба, които са носители на множество медали от международни състезания.  Отличието бе присъдено след решение на Общинския съвет на предходно заседание по предложение..

публикувано на 15.10.25 в 09:24