Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Балотаж в 16 общини на Пловдивска област

| обновено на 05.11.23 в 08:30

В 16 общини в Пловдивска област днес се провежда втори тур на местните избори. В 12 от тях балотажът е за кмет на община, а в общините Лъки, Раковски, Родопи и Садово, които си избраха кметове на първи тур, днес избират кметове на кметства. Общият брой на избирателните секции в областта е 906. 

В 10 от общините в Пловдивска област на балотаж отиват досегашните кметове. В 8 от общините се състезават кандидати на БСП, в 7 – на ГЕРБ. В Калояново на балотаж отива представител на ПП-ДБ, а в Съединение, Стамболийски и Сопот – представители на местни формации.

В Асеновград за кмет на общината на втори тур се борят досегашният кмет д-р Христо Грудев от ГЕРБ и Петко Чирпанлиев от БСП, а в общината 2 села избират кметове. В Карлово до урните днес отиват дългогодишният градоначалник д-р Емил Кабаиванов от МС СДС (ГЕРБ) и Веска Ненчева от БСП. В общината 4 селища избират кметове на втори тур. Досегашният кмет на община „Марица Димитър Иванов, издигнат от „Обединени земеделци“, се сблъсква с Виолета Христодулова от БСП. В общината 6 села избират днес своите управници.

В 6-те общини, които си избраха кмет на общината на първи тур, няма да има балотажи само в Куклен и Кричим. В 3 от общините днес до урните ще отидат само жителите на по 1 село – с. Белица в община Лъки, Белозем в община Раковски и Милево в община Садово.

Най-много балотажи ще има в 7 села в община „Родопи“, където бе избран кмет на общината още на първи тур. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Вижте причините, довели до убийствата в Поповица

Хазартна зависимост на 21-годишния внук е в основата на трагедията, завършила с три трупа, в садовското село Поповица. Това съобщи наблюдаващият прокурор по делото Ангел Ангелов.  Двойно убийство и самоубийство в Поповица По думите му водеща е версията, че 82-годишният дядо е прострелял смъртоносно внука си заради възможността той да продаде..

публикувано на 24.11.25 в 15:39

И в Панагюрище „Български пощи“ протестираха за по-високи заплати

Работещи в „Български пощи“ в Панагюрище се включиха в организирания от Конфедерацията на независимите синдикати в България национален протест с искане за по-високи заплати. Служители в града излязоха пред сградата на пощата с плакати. Посланията им бяха за: „Осигуряване на необходимото финансиране на „Български пощи“ ЕАД“ и „Гарантиране на..

публикувано на 24.11.25 в 14:24

Пускат движението по Рогошко шосе до края на годината

До края на годината пускат движението по Рогошко шосе в участъка от моста на река Пясъчник до гробищата. Това съобщи кметът Костадин Димитров по време на инспекция на ремонтните дейности.  Строителните дейности в участъка са към своя край. Вече са подменени водопроводът и канализацията. Изградено е и ново улично осветление.  Още преди..

публикувано на 24.11.25 в 11:17
Александър Държиков и Николай Душков

Пловдив пак има нов зам.-кмет по транспорта - Николай Душков

Пловдив пак има нов зам.-кмет по транспорта. Това е Николай Душков от "Организация и контрол на транспорта".  Това е четвъртият зам-кмет по транспорта от началото на мандата на Костадин Димитров, който започна през 2023 г.  Душков сменя досегашния Александър Държиков, който отново ще поеме общинското предприятие "Жилфонд".  Смяната бе..

публикувано на 24.11.25 в 10:17

Двойно убийство и самоубийство в Поповица

Двойно убийство и последвало самоубийство е извършено в село Поповица. Това съобщи кметът на Садово Димитър Здравков. От полицията в Пловдив уточниха, че в къща в село Поповица в събота са открити три безжизнени тела. Според предварителната информация 82-годишен бивш военен е прострелял смъртоносно с огнестрелно оръжие съпругата и внука си, след което..

публикувано на 24.11.25 в 10:13