Избирателната активност в община Пловдив към 16:00 часа е 17,25 на сто, съобщи секретарят на ОИК Калоян Сухоруков. Това е с близо 9 % по- ниско от средната активност в страната днес.
Към същия час миналата неделя до урните са стигнали 24 процента от избирателите.
Тенденцията за по- нисък интерес към избора се вижда във всички райони. Запазва се и челото, и дъното на таблицата.
Най- висока активност има в район Централен - 21,45%. Най- малко в Източен – едва 11,88 на сто от имащите право на глас.
Само в в "Западен" и „Тракия“- числото гласували е по- голямо от средното за града - малко над 18%. В "Южен" активността е 16,53%, а в "Северен" – с 50 стотни по- малко.
Припомням, че миналата неделя избирателната активност в края на изборния ден достигна 34.91%, което е по- малко от 100 000 души, като в последните четири часа се е вдигнала с 10 процента.
Дори и при същия темп днес няма шанс тази цифра да бъде достигнатата.
През 2019 одина кметът Здравко Димитров е избран от 28.91% от имащите право на глас пловдивчани.
Пожар в сухи треви, храсти и сърнища е възникна следобед в района на панагюрското село Поибрене в посока Вакарел. Няма опасност за хората от селото. Изпратени на място са два противпожарни автомобила от Панагюрище и два от Пазарджик. Гасилтелните действия продължават, за да не се прехвърли огъня в близкия горски фонд. Прави се всичко възможно..
Пловдивската районна прокуратура повдигна обвинение на 30-годишен мъж за запалването на големия горски пожар край асеновградското село Горнослав. Огънят, тръгнал от стърнище в землището на селото, изпепели 155 декара смесена гора. В събота младият мъж и негов роднина отишли да почистват стърнището, събрали на едно място изсъхнали клони, листа..
Академик Владимир Зарев е носител на наградата "Христо Г. Данов" за цялостен принос в н ационалната книжовна култура. Отличията се връчват в осем категории , а голямата награда се определя от министъра на културата. Официалната церемония по награждаването се проведе в двора на едноименната къщата-музей в Стария Пловдив. Заради остъствието на..
Донорска ситуация, реализирана в пловдивската болница "Свети Георги" даде шанс за нов живот на трима души Близките на 41-годишен мъж са взели благородното решение да дарят неговите органи. Донорската ситуация е реализирана от пловдивския екипа на д-р Дончо Ташков и не и неговия заместник д-р Емил Митковски. В столичната болница..
С тържествена церемония и възстановка на събитията от 1908 г. Пловдив почете 117-та годишнина от обявяването на Независимостта на България. Десетки пловдивчани и гости на града се включиха в честванията на едноименния площад "22 септември", по-известен като Гроздовия пазар. Членовете на комитет „Родолюбие” за поредна година направиха възстановка на..