Сезонът на политическите ветрове по места точно сякаш отмина и се почувства плахо раздвижване на управленските пластове с очакване да стоплим надеждите си за сезона на белите студове, есента отново немилостиво напомни за себе си. И брули не само листа и дървета, но и много илюзии за по-различен от досегашния политически климат.
Протести, вандалства, парламентарни игри убиват следизборните надежди страстите да се уталожат и управляващите да поемат кормилото на властта със зрели управленски решения, в разумен диалог между властите, но...и с гражданите.
Това, което виждаме на витрината на властта - българския Парламент, не повдига основанията ни за самочувствие с игрите на кворум по теми от жизнена важност. Дефицитите на доверие в управлението стават все по-очебийни, а убеждението, че с управление напук не се гради силна държава, провокира много въпроси. В опит да ги формулираме ще разговаряме с политолога и преподавател в НБУ Христо Панчугов.
С нов екип ковият кмет на Пловдив Костадин Димитров пое управлението. За свой заместник в Общината той избра един от най-опитните служители в администрацията - инж. Тошо Пашов. Преди първия работен ден на заместник-кмета по строителство инж. Тошо Пашов е събеседник в програма "Точно днес" за опита, който има като експертен багаж и идеите, които иска да направи реалност.
В разговор с писателката Любов Кронева ще търсим основанията на нейната теза - "Хората са нежни". Сборникът с разкази излезе на книжния пазар с печата на издателство "Жанет 45".
60-години от рождението на големия Кольо Карамфилов отбелязва галерия "Люнион" с негови рисунки, обекти, литографии и живопис - форми, характерни за художествения изказ на автора. С галеристката Павлина Маринова - интервю на Стоян Терзиев.
А в рубриката "Добро утро, Ден" тази седмица гостува Ахавни Кеворкян. Тя е зъболекар по професия, но по душа - поет и е председател на Дружеството на писателите - Пловдив.
На финалната права на юли и в първия работен ден от седмицата, Ви каним да ни правите компания във времето до 15:00 Днес заедно ще сътворим едно магично приключение сред природата! В това начинание ще ни помага творецът Неделчо Марков. "Рисувам вълшебната гора" е събитието на което ще поканим всички малки и големи, на 2 август от 10:00 в с.Виница,..
Понеделник сутрин теми и събеседници до 9.30 часа. С промени в Кодекса за застраховане система "бонус-малус" за задължителната застраховка "Гражданска отговорност“ бе приета от НС. Ще плащат ли добрите шофьори по-малко и какъв ще е ефекта – темата ще коментира председателя на СБА инж. Емил Панчев. Горещото време продължава и следващите дни как сушата..
Днес в Клуб "Неделя" послучай 50-годишния юбилей на камерния женски хор към АМТИ "Проф. Асен Диамандиев"- Пловдив ще разговаряме с Елица Йорданова- представител на колектива, която ще разкаже как се поддържа жива една музикална традиция и за ежегодните срещи на възпитаничките на Маестро Киркор Четинян, хористките, които гордо се наричат "четинянки"...
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Последно неделно утро на юли! Споделяме го с хубава музика, приятни и полезни теми и компетентни събеседници. Необходимостта от дигитален детокс е свързана с претоварването на мозъка ни от екрани, мобилни устройства, визуални стимули и реклами, онлайн и социални медии. Как етеричните масла могат да ни помогнат да изключим мозъка си от дигиталния..