За общините в новия бюджет са предвидени 1 милиард и 200 милиона лева, стана ясно на форум на централната и местната власт, проведен в София.
Държавно финансиране по проекти за над 50 млн лв поиска кметът Костадин Димитров за Пловдив от предвидените за общините средства в новата програма на правителството, обявена от финансовия министър Асен Василев.
Сред обектите, за финансирането на които Пловдив очаква да получи допълнителни средства, са стадионите „Христо Ботев“ и „Локомотив“, кино „Космос“, Голямоконарско и Рогошко шосе, каза заместник-кметът по финанси Женя Петкова.
Тя уточни, че проектите на община Пловдив са разделени на 2 групи - в първата попадат големи обекти, които трябва да бъдат завършени до края на 2024, а във втората - до края на 2025 г.
Заместник-кметът допълни, че след внасянето на документите в МФ те трябва да се утвърдят от Народното събрание заедно с бюджета на държавата.
Цялото интервю на Веселина Пеева със зам.-кмета по финанси Женя Петкова е в прикачения файл.По силата на решението на Конституционния съд по оспорването на изборните резултати партия "Величие" влиза в Народното събрание с 10 депутати. Те ще заемат местата на 10 от 16-те депутати от други политически сили, за които съдът реши, че са незокнно избрани. Имената на новите народни представители и от кои райони ще са те ще стане ясно след като..
Конституционният съд обяви за незаконен избора на 16 народни представители и възложи на ЦИК да направи ново разпределение на мандатите. Пред Радио Пловдив политологът Христо Панчугов заяви, че не е убеден, че "това е решение". Според него не става ясно дали съдът признава или не резултатите от парламентарните избори, дали касира изборите в дадени..
И по отношение на бъбречните заболявания сме в челото на негативната класация на СЗО, каза д-р Георги Цочев, началник на Отделението по диализно лечение към УМБАЛ "Св. Георги". "В световен мащаб заболеваемостта е между 5 и 10%, а в България е почти 13%". Д-р Цочев каза, че това се дължи на занижената профилактика и самолечението, наличието на..
Кой кой е в скандала с изборните резултати? До къде може да стигне кризата и какви ще са последствията? Каква ще бъде развръзката на казуса с повторното преброяване - а ктуалната тема коментира в програма "Точно днес" политическият журналист Ружа Райчева. Според нея дори да има развръзка, натрупаното недоверие и опорочаването на цели процес,..
Ръст на приходите от нощувки в местата за настаняване в Пловдив отчитат от Дирекция „Туризъм“ към Общината. Общата сума на приходите през миналата година възлиза на близо 50 милиона и 200 хиляди лева. Отчета за изпълнението на годишната програма за развитието на туризма, а също и програмата за тази година ще бъдат гласувани днес на сесия..