Онези хотели, които искат да имат студенти за гости – вече са пълни. Тези, които избягват студенти, висококатгорийните хотели, просто не са ги пожелали. Първата група привличат празнуващите младежи с големите си дискотеки. Вечерята в ресторантите си е едно, след това се правят резервации за денс клуба – обяснява бизнес „технологията“ бизнесменът.
Колко ще струва празника за студентите, зависи от това какво заведение са избрали. Предположимо може да се каже, че нощувката ще е не повече от 200 лв., а куверта – не по-малко от 50 лв. Това е най-ниския ценоразпис, включващ само тези два компонента – нощувка и храна.
Велинград вече е пълен с туристи от много градове в страната. Чужденците обаче са малко. Основната причина за липсата им е войната на Русия в Украйна. Досега туристите са били най-вече руски. Съответно гръцките ходят за празниците главно в Банско, което им е най-близко, малко са сърбите, също и македонците – калкулира обстоятелствата председателят на хотелиерите.
Най-добрите клиенти са софиянците и пловдивчаните. С една дума – българите и бизнесът е доволен!
Това са хора, които като идват дори в хотелите с висока категария, не питат колко струва, те искат най-доброто и дават добри бакшиши на персонала... И къщите за гости са пълни, там идват цели компании. Хотелите от по-ниска категория са напълниха още по-отрано. Затова сме доволни от българите, много сме доволни – с удоволствие признава Златко Златанов.
По думите му, в бранша тук нямат такива проблеми с липса и текучество на персонал, като хотелиерите и ресторантьорите по другите дестинации, защото са целогодишно заети и служителите имат сигурност.
Има какво да се направи още. Велинград, колкото и да е развит, е на ниво поне на около 50% от капацитета си. Трябва да се работи още в сферата на „атракционите“.
Има и проблем с визията за развитието на езерото Клептуза. Защото тук е може би най-туристическото място в страната, а в момента за съжаление Клептуза е един боклучийски кош. Разчитаме на новото общинско ръковоство в този мандат да разреши проблемите на сто процента. Ще се търси и помощ от държавата, разбира се - убеден е Златко Златанов.
Изкуственият интелект може да помага при търсене на работна ръка. При ясно зададени критерии той извършва дейността по-бързо и прецизно от човек, каза д-р Росица Стелиянова от Института за икономически изследвания при БАН. Тя е и директор Програми и проекти на АИКБ. Д-р Петър Атанасов от ПУ "Паисий Хилендарски" пък подчерта, че страната ни..
Едва 36% от завършилите направление „Здравни грижи“ в Медицинския университет в Пловдив работят като медицински сестри и акушерки. Това показват данните на самия университет, съобщи Петя Георгиева, старши икономист от Института по пазарна икономика. Според нея в България има достатъчно лекари, но недостатъчно медицински сестри, за да се..
Президентът Румен Радев ще сезира Конституционния съд заради решението на председателя на Народното събрание Наталия Киселова да не допусне искането му за референдум. В политическите среди се режисират сценарии, които целят да задушат важните теми в обществото, заяви президентът Радев. Манипулациите, че предложеният от него референдум е срещу..
Директорът на Природонаучния музей в Пловдив Огнян Тодоров изтъкна в интервю за Радио Пловдив основните искания на протестиращите музейни специалисти. " Имаме искания за увеличаване на основният държавен стандарт с 20%, а не както е заложено в бюджета 6,49%" - заяви Тодоров. Огнян Тодоров, който е и председател на Сдружението на..
След протеста на националните медии - има ли решение на управляващите за дофинансиране на БНТ, БНР и БТА? Според депутата Тома Биков, член на комисията по култура и медии в Народното събрание ситуацията в в БНР и БНТ не е тревожна от вчера. Но това, което може да се обобщи след изслушването на генералните директори на двете медии вчера е, че..