На тържествена церемония днес бяха връчени дипломите на абсолвентите от 58-ия випуск на филиала на ПУ „Паисий Хилендарски“ в Смолян. Дипломиращите се 90 бакалаври бяха поздравени от проф. Елена Каневска - Николова, директор на филиала, областния управител на Смолян Захари Сираков, началника на Регионалното управление по образование Никола Запрянов.
Най-щастливите хора не притежават най-доброто от всичко, те просто създават най-доброто от това, което ни заобикаля, посочи в словото си проф. Николова.
Дипломата от ПУ „Паисий Хилендарски“, утвърдил се като един от най-престижните висши учебни заведения в България, дава добър старт за професионалното развитие, заяви областният управител Захари Сираков. Той пожела на завършващите студенти да имат постоянство, следвайки мечтите си, и да надграждат знанията, получени в университетските аудитории.
Свидетелства за завършена бакалавърска степен получиха студенти от специалностите „Начална училищна педагогика с чужд език“, „Български език и английски език“, „Български език и история“, „История и география“, „Информационни технологии“, „Математика и образователен мениджмънт“, „Туризъм“, „Маркетинг“, „Български език и история с културен мениджмънт“ и др.
Церемонията за тържествено връчване на дипломите на завършващите филиала се възстановява след 5-годишно прекъсване около пандемията.
Четирима души са пострадали при катастрофа на пътя Асеновград - Смолян, съобщиха от полицията. Инцидентът е станала около 14:00 часа. Д ва автомобила са се ударили след втория тунел в посока Нареченски бани. Заради произшествието движението е спряно, а обходният маршрут е през Девин.
Борбата с пожара над село Добростан продължава. Огънят е изгасен, но огнището не е напълно потушено. Мястото е в труднодостъпната местност "Пилешка чука" и гасенето се извършва префимно ръчно. Има пусната линия с вода и от противопожарен автомобил. Снощи до около 23:00 ч. екипите се бориха с пламъците, след което през цялата нощ останаха 13 души -..
От рано тази сутрин полицията провежда акция срещу нерегламентирана продажба на животни в община Раковски, където е най-големият селскостопански пазар за животни в Пловдивско. Там са концентрирани най-много огнища на шарка, предаде БНТ. Засегнати от заразата са още общините "Марица", Съединение, Садово, Първомай и Карлово. В проверките..
Жълт код за горещо време е обявен днес в 21 области в страната. Сред тях са Пловдив, Пазарджик, Кърджали и Стара Загора. Според прогнозата на Националния институт по метеоргология и хидрология днес ще бъде слънчево. Ще духа слаб до умерен, в югоизточните райони и временно силен източен вятър. Температурите още малко ще се повишат и максималните..
За трета поредна година България е част от световната верига за аматьори L’Étape Bulgaria by Tour de France. Тазгодишното състезание за шосейно колоездене за любители е в община Пещера. Общо 1 200 състезатели от 16 държави се включват днес в надпреварата. Тя е организирана в две дистанции - 58 и 112 километра. Предизвикателство пред..