Шампионките от Марица (Пловдив) победиха Хектор (София) с 3:0 (25:12, 25:10, 25:17) гейма в двубой от 7-ия кръг в НВЛ . Мачът се игра в залата в Драгоман и беше последен за маричанки за първия полусезон в българския волейболен елит за сезон 2023-2024.
"Жълто-сините" стартираха ударно и поведоха със 7:3 точки, стигна се до 16:8, а през проблем Марица взе гейма с 25:12.
Във втория гейм Марица направи страхотна серия от 12 поредни точки и поведе с 15:3. Момичетата на Борислав Крачанов затвориха втората част с 25:10.
Третият гейм се стигна до 8:8, а маричанки дръпнаха след това с разлика – 14:11, разликата стана 7 при 19:12, а след 25:17 шампионките затвориха мача с 3:0 гейма.
Марица е есенен първенец с пълен актив от 21 точки и 7 победи от 7 мача. Хектор завърши на полусезона на 7-то място с 3 точки.
Във вторник (5 декември), от 18:00 часа българско време Марица гостува на турския гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул) в Истанбул в четвъртата си среща от груповата фаза на Шампионската лига.
От Дисциплинарната комисия на БФС наказаха Ботев (Пловдив) заради поведението на привържениците си на финала с Лудогорец за Суперкупата. Клубът е глобен общо с 5300 лева заради различни провинения. Ето и решението: "По доклад – окончателни и не подлежащи на обжалване За нерегламентирано използване на факли, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. А от..
Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) загуби първата си среща от четвъртфиналите в турнира за Купата на ЦЕВ срещу италианския Игор Горгондзола (Новара) с 0:3 (25:20, 25:!3, 25:19) гейма. Двубоят се игра в зала „Игор Горгондзола“ в Новара. Домакините поведоха с 6:4, но маричанки успяха да изравнят при 11:11. С отлична игра от..
Лудогорец спечели Суперкупата на България по футбол за четвърти пореден път и общо за осми в историята си, след като се наложи с 3:2 над Ботев (Пловдив) като символичен домакин на "Колежа". След нулево първо полувреме и без точни удари в очертанията на вратите, трофеят беше решен с пет гола през втората част. Самуел Акере откри резултата в 60-ата..
19-годишното нигерийско крило Кристиан Нвачукву премина от Ботев (Пловдив) в английския Шефилд Юнайтед, потвърдиха официално от щаба на „остриетата“. Трансферът бе осъществен малко преди полунощ снощи, когато затвори трансферния прозорец в Англия. Договорът му е до 2027-ма година с опция за удължаване. Нвачукву е бил открит като потенциално попълнение..
Ботев (Пловдив) е символичен гост на Лудогорец в сблъсък за Суперкупата на България. Срещата е днес от 18:00 часа на стадион "Христо Ботев" в Пловдив. Двата тима имат шанса да спечелят първи трофей за годината. "Орлите" влизат като фаворити за победата, въпреки че двубоят ще се играе на "Колежа". Лудогорец спечели последния сблъсък между двата тима..