Празничният Никулден носи много светлина, надежда и благотворни емоции, които ще уловим в утрото на 6 декември. Заедно с тях обаче ще се разходим по точките на напрежение, уви, съществуващи и в този свят ден. Ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа:
Работещите в културната сфера излизат на протест пред Министерството на културата с искане за по-висок бюджет и достойни заплати. В него се включват и служителите на Куклен театър-Пловдив. От Мария Павлова, която е организатор в културната институция, ще чуем конкретните искания. А възможно ли е те да бъдат чути? Това ще попитаме известния певец Стоян Михалев, който сега е депутат и е член на парламентарната културна комисия.
Поредна драма в управляващото мнозинство. ГЕРБ се закани да бойкотира заседанията на НС, с изключение на свързаните с промените в Конституцията. Накъде клонят везните и ще издържи ли на поредния трус така наречената сглобка? Политологът и университетски преподавател Иво Инджов ще бъде наш събеседник по темата.
Нова редакция на предлаганите конституционни промени, защо се бърза с тях? Отговорите търсим от адвокат Михаил Екимджиев.
С надежда за смирение и светли дни ще отворим вратата на храма. Как пловдивчани отбелязват Никулден и с какви надежди посрещат този свят ден? Репортаж на Веселина Пеева от църквата “Св. Николай Мирликийски Чудотворец”.
В рубриката „Великите европейци“ Пламен Асенов ще ни разкаже за Карл Ясперс.
А в „Добро утро, ден!“ ни гостува маестро Живко Петров.
Юристи се обявиха против последните изменения в Закона за движение по пътищата. Според тях промените нарушават правото на ЕС. Къде е разминаването между българското и европейското законодателство и какво решение виждат юристите ще коментираме с пловдивския адвокат Венцислав Трендафилов. Той е експерт с дългогодишен опит в областта на международното..
Тази седмица гост в „Добро утро, ден“ е лекоатлетката Пламена Миткова. Когато е 7-годишна, започва да тренира художествена гимнастика, но след четири години пътят й рязко завива в друга посока. Преориентира се към леката атлетика. Започва да се състезава за "Локомотив Пловдив" . Състезателка е по скок на дължина. Три поредни години..
Във вторник ще се отдадем на летни вкусове, емоции и каузи! каузи, които са смислени във всеки сезон, впрочем. В поредния епизод на рубриката "Вкусът на лятото" ви срещаме с колегата Таня Лазарова. Намираме се на място, което е свързано с огромната й любов към четириногите. ще чуем и любимата ѝ песен! Очаквайте новини от света на киното и..
Второто утро на седмицата ще посрещнем с важните теми от страната и Пловдив, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Ще пренареди ли политическата матрица искането на Делян Пеевски за закриване на антикорупционната комисия и възможни ли са трусове в коалиция „Продължаваме промяната – Демократична България“? Интересни въпроси в..
На финалната права на юли и в първия работен ден от седмицата, Ви каним да ни правите компания във времето до 15:00 Днес заедно ще сътворим едно магично приключение сред природата! В това начинание ще ни помага творецът Неделчо Марков. "Рисувам вълшебната гора" е събитието на което ще поканим всички малки и големи, на 2 август от 10:00 в с.Виница,..