Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кметът обяви, че ще завърши стадион "Локомотив"

Община Пловдив ще направи анализ и ще се прегледа цялата общесвтена поръчка за благоустрояване и инфраструктура на стадион „Локомотив“, която предходната местна власт пусна за 42 милиона лева. Това заяви пред Радио Пловдив кметът Костадин Димитров.

Той подчерта, че стадионите ще са приоритет за управлението. 

„Това, което е започнато, трябва да бъде довършено в нашия мандат“, каза пловдивският кмет.

Градоначалникът допълни, че поръчката ще бъде прегледана изцяло, тъй като тя е правена от предишното управление, и ще се решава дали ще бъде разделена или ще се продължи. За отговор на тези въпроси настояват съветниците от „Продължаваме промяната-Демократична България“, които днес входираха питане до кмета на града. 

Необходимите средства за строителните дейности стадион „Локомотив“ са част от проектите, които бяха подадени от Община Пловдив за финансиране от държавния бюджет. Общо те са на стойност над 100 милиона лева.

„В постоянен контакт сме в контакт с Министерството на финансите, продължаваме разговорите“, каза Димитров и изрази надежда, че до края на годината ще стане ясно колко и кои проекти ще бъдат финансирани с държавни средства. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Жегата настъпва и в неделя, температурите ще достигнат до 40°

Оранжев код за опасно високи температури за множество области от Северна, Централна и Южна България обявиха за неделя от НИМХ.   Там се очаква температурите да достигнат между 38 и 41 градуса.  Жегата в цялата страна ще е повсеместна, като в останалите райони е обявен предупредителен жълт код за температури до 37 градуса. През следващите дни се..

обновено на 05.07.25 в 20:33

Фалшив бомбен "терорист" опразни киното в Пазарджик

Фалшив сигнал за бомба е получен на електронната поща на киното в град Пазарджик.  За нелепия инцидент потвърдиха от Областната дирекция на МВР в града.  Сигналът за поставено взривно устройство е получен преди обяд на електронната поща на дружеството, което управлява киносалона.  Веднага на място са изпратени екипи на полицията и пожарната,..

публикувано на 05.07.25 в 15:14

В Пазарджик въстанаха срещу нощните автогонки

Над 1000 жители на Пазарджик подписаха колективна жалба срещу нерегламентираните автомобилни гонки и шумовия тормоз след полунощ. В отговор, общинската администрация , КАТ и РЗИ сформират мобилни групи.  Ще се наблюдават и паркингите на големите търговски обекти, които се превръщат в сборен пункт за любителите на среднощните гонки. Сред тях има и..

обновено на 05.07.25 в 13:25

Опасни горещини и днес, температури между 34° и 39°

Жълт код за опасно горещо време за днес е обявен в почти цялата страна. Очаква ни  слънчево и горещо време, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология. Ще духа слаб вятър, предимно от изток. Максималните температури ще бъдат между 34° и 39°.  По Черноморието ще бъде слънчево . Ще духа слаб до умерен вятър от югоизток...

обновено на 05.07.25 в 10:21

Обезвредиха стара бомба до стената на язовир "Климент"

Силно корозирала ръчна граната Ф-1 със запалка е унищожена от специализиран екип към 61-ва Стрямска механизирана бригада.  Боеприпасът е открит на 4 юли до стената на язовир „Климент” край село Климент, община Карлово. Формированието е задействано с нареждане от началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов.  На 20 юни Специализирано формирование..

публикувано на 05.07.25 в 10:20