Марица (Пловдив) стартира ударно защитата на Купата на България. Маричанки победиха ДКС Варна (Варна) с 3:0 (25:14, 25:8, 25:22) гейма в двубой от четвъртфиналите.
"Марица" поведе с 10:5 точки в началото на двубоя. Стигна се до 16:12, а след ас на Боряна Ангелова маричанки поведоха в геймовете с 25:14.
Във втория гейм носителите на Купата отново стартираха с 10:5 точки, а след това се стигна до 16:6. Геймът приключи след 25:8 и Марица поведе с 2:0 гейма.
В третия гейм ДКС Варна поведе с 6:3, варненки поведоха с 18:13. Шампионките изравниха при 19:19 и след това без проблем затвориха гейма с 25:22 след пусната топка на Ива Дудова.
Ива Дудова стана най-резултатна с 18 точки, 15 добави Виктория Коева, а Боряна Ангелова е завърши с 10 точки.
За ДКС Варна най-резултатна стана Ивет Гавраилова с 12 точки.
В сблъсък за място на финала Марица ще играе срещу Славия (София), след като тимът победи като домакин Дея спорт (Бургас) с 3:0 (25:22, 25:23, 25:18) гейма. Все още не е ясно кога ще се играе двубоят и кой ще е домакин. Ще се тегли жребий само за домакинствата.
ЦСКА (София) е третият полуфиналист след успех над Хектор (София) като домакин с 3:1 гейма, а днес ще стане ясен и последният полуфиналист – Левски (София) или Марица 2022 (Пловдив).
От Дисциплинарната комисия на БФС наказаха Ботев (Пловдив) заради поведението на привържениците си на финала с Лудогорец за Суперкупата. Клубът е глобен общо с 5300 лева заради различни провинения. Ето и решението: "По доклад – окончателни и не подлежащи на обжалване За нерегламентирано използване на факли, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. А от..
Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) загуби първата си среща от четвъртфиналите в турнира за Купата на ЦЕВ срещу италианския Игор Горгондзола (Новара) с 0:3 (25:20, 25:!3, 25:19) гейма. Двубоят се игра в зала „Игор Горгондзола“ в Новара. Домакините поведоха с 6:4, но маричанки успяха да изравнят при 11:11. С отлична игра от..
Лудогорец спечели Суперкупата на България по футбол за четвърти пореден път и общо за осми в историята си, след като се наложи с 3:2 над Ботев (Пловдив) като символичен домакин на "Колежа". След нулево първо полувреме и без точни удари в очертанията на вратите, трофеят беше решен с пет гола през втората част. Самуел Акере откри резултата в 60-ата..
19-годишното нигерийско крило Кристиан Нвачукву премина от Ботев (Пловдив) в английския Шефилд Юнайтед, потвърдиха официално от щаба на „остриетата“. Трансферът бе осъществен малко преди полунощ снощи, когато затвори трансферния прозорец в Англия. Договорът му е до 2027-ма година с опция за удължаване. Нвачукву е бил открит като потенциално попълнение..
Ботев (Пловдив) е символичен гост на Лудогорец в сблъсък за Суперкупата на България. Срещата е днес от 18:00 часа на стадион "Христо Ботев" в Пловдив. Двата тима имат шанса да спечелят първи трофей за годината. "Орлите" влизат като фаворити за победата, въпреки че двубоят ще се играе на "Колежа". Лудогорец спечели последния сблъсък между двата тима..