Различна е последната седмица преди Рождество. Всеки от дните носи смирение и очакване за нещо по-хубаво. В утрото на 19-ти декември ще си припомни знакови моменти и интервюто от отминаващата 2023 година, ето какво ще чуете във времето до 9.30 ч.:
Имотният пазар отбеляза ръст на търсенето на къщи и парцели, инвеститорите се надпреварваха кой да строи в Пловдив. Опрадвано ли е това? Яница Марова ни среща с Валентина Маринчешка, мениджър по недвижими имоти.
А все по-натрапичовото присъствие на рекламите за хазарт доведе до натиск за тяхното ограничаване. За хазартната зависимост, за противодействието срещу нея, а също и за рисковете ще чуем интервюто на Емил Костов с психоложката Десислава Безинска, а също и София Владимирова, бивш член на Съвета за електронни медии.
2023-та година беше богата и на знакови културни събития и премиери. Една от тях е премиерата на книгата с поезия „Кръстопът на тишната“ от Екатерина Костова. С нея ни среща Веселина Пеева.
Ще ви заведем и на куклен театър с премиерната за тази година постановка „Апокалипсисъст идва в 6 вечерта“ на пловдивската куклена трупа. За новия прочит на тази драма ще ни разкаже Стоян Терзиев.
В рубриката „Евранет +“ ще чуем репортаж на Росина Петрова за приетия от Европейския парламент нов закон за стратегическите суровини.
Преди всичко това - "Добро утро, ден!". В рубриката ни гостува Мери от "Мери Бойс Бенд".
Какво да очаквате в „Алтер его“ тази седмица? Големия български писател и сценарист на любими филми Георги Мишев ще разкаже автентична весела история от своята младост. Ще отворим дума за прозата на Васил Люцканов, който е сред учредителите на новия хумористичен клуб в Бургас - „Морските раци“. Ще си припомним и нашето гостуване на бургаските..
Съединението на Княжество България и Източна Румелия - общонародно дело, едно от най-величавите събития в новата българска история, въпреки съпротивата на Великите сили, с ентузиазма, волята и смелостта да се постигне националния идеал за обединение на всички българи. Честваме 140 години от събитията, които отнемат на Пловдив титлата столица, но добавят..
В петък стартираме с покана за концерт - послучай 6-ти септември, Ден на Съединението на България и празник на града, Биг бенд Пловдив очаква своята публика на Античния театър точно в 19:30. „Биг бенд Пловдив - Приключението 25 години“ е специалният подарък за пловдивчани, който ще поднесат. Входът за събитието е свободен. Повече за него научаваме от..
Предпразнично и делово в петък сутрин коментираме важните теми и следим събитията с днешна дата и пловдивски адрес. Как вървят основните ремонти в града ще научим от разговора на Антония Попова с кмета на Пловдив Костадин Димитров, който ще присъства на пускането на движението на ремонтираното източно платно на бул."Васил Априлов". Какво да..
Днес Ви каним да оздравите тялото си и да подкрепите Акция "Жълти стотинки-деца помагат на деца" или казано с други думи - Благотворителна тренировка, която ще се проведе под зоркото око на Константин Иванов / WOW GYM/ на Гребната база в Пловдив на 7 и 21 септември Валентина Минчева от Сдружение "Съзидание 2012" разказва повече за каузата за която..