Първите 43 милиона лева за благоустройството на общината са факт, съобщи във фейсбук кметът на Пазарджик Петър Куленски. Парите са заложени в бюджета на държавата за 2024 г.
Средствата са за 8 проекта на община Пазарджик – пълно реновиране на междублокови пространства, улици и тротоари в кварталите Марица – Болницата, Ябълките и Широк център; доизграждане на канализацията на с. Ивайло, реконструкция на главните колектори на промишлената зона, изграждане на канализационна помпена станция за отпадни води в с. Добровница, реконструкция на тласкателен водопровод на с. Величково и на канализация за с. Мокрище.
Част от парите ще бъдат насочени за следващите 2 години за реновация на ВиК мрежите, асфалтиране, тротоари, паркоместа, озеленяване, велоалеи (според възможността) по ключови за Пазарджик пътни артерии - бул. Георги Бенковски, бул. България, бул. Христо Ботев, ул. Пловдивска ул. Ген Гурко, ул. Димчо Дебелянов, ул. Ал. Батенберг, Ивайловско шосе.
„При встъпването ми в длъжност за мен беше изключително неприятно да открия, че в общината има едва 5 започнати проекта, от които САМО два с разрешение за строеж, което попречи за пълноценното усвояване на предвидените в бюджета средства.
Новата година ще ни донесе значително по-бърз тласък на всички нива на модернизацията на Пазарджик“, пише още във фейсбук кметът Петър Куленски.
Когато говорим за изкуствения интелект, трябва да говорим и за естествения. Политическият интелект се сблъсква в момента с няколко предизвикателства - политически пейзаж и алтернативи. Това заяви министър-председателят на България Росен Желязков, който се включи във форум на младежката организация на ГЕРБ. В него участва и лидерът на партията Бойко..
Граждани успяха да спасят гората край Козница от огнена стихия, съобщиха от Пожарната в Пловдив. Пламъците от запалени сухи треви застрашиха да се превърнат в опустошителен горски пожар край Подбалканския път. Огънят е забелязан от хора, които са били наблизо и сигнализират на тел. 112. С подръчни средства и с бутилки с вода, те започнали да..
На връх Илинден в село Любен, което е част от община Съединение, бе открит нов православен храм „Свети Илия“. В селото не е имало църква повече от 70 години. Първата копка бе направена през октомври миналата година. "Нека този храм бъде място за молитва, спокойствие и надежда за всеки, който приближи към него“, каза по време на церемонията..
Пожар в трудно достъпната местност „Фотинска скала“ край Батак гасят огнеборци и горски служители. Огънят е избухнал в 6 часа сутринта, като към 14 часа е локализиран и се очаква до края на деня да бъде потушен. Теренът е част от територията на Държавното ловно стопанство „Борово“. Освен че теренът е на голяма надморска височина, той е..
ГЕРБ няма нищо общо с арестите на кметове от опозицията, нито коментира съдебни решения, заяви лидерът на партията Бойко Борисов на форум на младежите на партията в Пловдив. Той подчерта, че всеки е невинен до доказване на противното. "Искам да знаете, че ние като партия нямаме нищо общо. Ние нито подкрепяме, нито коментираме съдебни решения. В..