Първите дни на всяка нова година са изпълнени с пожелания и надежди за предстоящите дни и месеци. Този ритъм ще следваме в утрото на 3 януари, ето какво ще чуете до 9.30 ч.:
Каква ще бъде политическата година за България и можем ли да очакваме изненади предвид предстоящата правителствена ротация? Политологът и университетски преподавател Христо Панчугов ще бъде наш събеседник по темата.
Ще говорим и за здравеопазването. Има ли шанс то да е по-качествено тази година и да бъдат реализирани амбициозните планове на здравния министър? Отговорите ще потърсим от доктор Николай Болтаджиев, председател на Център за защита правата в здравеопазването.
Първи оставки в Община Пловдив - директорът на Общинско предприятие "Чистота" Димитър Георгиев напуска поста. За причините и за действията, които ще бъдат предприети за един по-чист Пловдив ще говорим с Иван Стоянов, заместник-кмет по екология и здравеопазване.
Засягаме и една дискусионна тема за Пловдив, която носи полярни мнения, а именно – съдбата на паметника Альоша. Независимо от страстите, често пъти граничещи с лошия вкус, търсим професионалното мнение на скулптора Иван Тотев.
Ще Ви поканим да се смирим след новогодишната еуфория и ще разгърнем новата книга на Петър Краевски, озаглавена „Смирено“. За нея ще говорим минути преди осем часа.
А в рубриката „Великите европейци“ Пламен Асенов ще ни срещне с историята на Йоханес Гутенберг.
Преди всичко това - "Добро утро, ден!". В рубриката ни гостува Захари Карабашлиев, а с него ни среща Живка Танчева.
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...
В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..