Близо 70 на сто е събираемостта на местните данъци и останалите задължения към общинския бюджет в Пловдив. Това отчете Надя Колева, която е новият ръководител на дирекция „Местни данъци и такси“.
Прпомням, че Надя Колева ръководи службата от края на миналата година, след като кметът Костадин Димитров отчете събираемост на задълженията от 67% и поиска работата на службата да стане по-ефективна. Според Надя Колева няма съществена разлика в коректността към бюджета на длъжниците в зависимост от това дали става дума за фирми или граждани
Вече може да се плаща данъкът върху автомобилите, както и патентния данък, припомнят от общинската приходна служба. От началото на февруари започва да се плаща данък сгради и таксата за битови отпадъци. До края на януари трябва да подадат годишна деклация предлагалите нощувки.Надя Колева призова гражданите да ползват персонален код, с който могат да правят детайлна проверка на задълженията си и да ги плащат онлайн. Тя припомни, че издаването на кода е безплатно и не се налага подновяването му всяка година.
„ЕС не се намира в тази несигурна ситуация, в която се намираше преди няколко години, когато беше изправен най-вече пред агресията на Русия в Украйна, и не се знаеше дали ще има единство, и колко време ще издържи. В момента, независимо от наличието на две държави – Словакия и Унгария, общо взето ЕС е единен“, това заяви в интервю за Радио..
Въвеждането на предмета религия разбуни духовете в българското общество и предизвика протести на родителите, които се обявиха против това действие на Министерството на образованието. Образователният министър Красимир Вълчев обяви, че ако законът се приеме, най-рано през учебната 2026-27 г. предметът религия може да влезе в учебната..
"С голяма радост посрещнахме новината за избора на новия папа Лъв ХІV. Буквално преди минути отслужих литургия, в която споменах името на новия глава на Римокатолическата църква. Благодарим на Бог, че църквата има нов пастир", сподели в предаването "Точно днес" отец Димитър Димитров от католическия храм "Св. Дух" в район "Тракия". Той посочи, че..
След почти пълната загуба на насажденията от ранни череши и ябълки заради студеното време, какви са очакванията за ягодите и другите плодове българско производство? На какви цени ще стигат те до пазарите, тържищата и крайния потребител ? Утре в Кричим започва тридневен фестивал на ягодата. Там ще бъде изложена продукцията на производители от..
Климатологът Симеон Матев потвърди, че и днес има условия за бури, но с по-малко покритие. Те ще бъдат основно по поречието на Дунав и в Източна България. В Пловдив явленията не са опасни, а поражения като вчерашните са малко вероятни, каза той. Най-големите градови зърна, паднали вчера, са с размер 45 милиметра и нанасят значителни щети. Пороите..