"Изкуственият интелект (ИИ) ще закрие редица професии, но ще открие нови" – заяви в интервю за Радио Пловдив доц. д-р Мариана Тодорова, футуролог от БАН.
Застрашени са младшите експерти в различни гилдии като журналистиката, художествения превод, логистиката, охранителната система, оперативното счетоводство – счита доц. Тодорова. Тя обаче добави, че ще се появят нови професии като инженер на заданията на ИИ.
„Ние още нямаме онзи ИИ, който разсъждава и има нашата глобална интелигентност. Може никога да не достигнем до този момент, но може да достигнем от 3 до 5 години, никой не може да прогнозира. Защото много зависи дали ИИ ще преповтори нашето съзнание, което е човешко, или просто ще изгради съвсем друг тип съзнателност, която ние не можем да прогнозираме каква е. Повечето експерти смятат, че ще имаме такъв изкуствен интелект с ново съзнание до 2030 г.“ – счита Тодорова.
Мирна акция под надслов "Свобода за военнопленниците" ще се проведе в 19:30 на площад "Съединение" в Пловдив. Организатор е военният кореспондент Горица Радева, която от две години е в Украйна и отразява войната. Инициативата е израз на съпричастност към всички, които страдат от войната, и покана хората да изразят позиция в името на човешките..
Съвет по туризъм – Пловдив и Община Пловдив Ви канят на „УИКЕНД В ПЛОВДИВ“ . Осмото издание на фестивала ще се проведе в града под тепетата на 1, 2 и 3 август 2025 г. Веднъж годишно и само през този уикенд имате възможност да се потопите в магията на най-стария жив град в Европа и един от най-старите в света, като се възползвате от..
Младите лекари ще продължат с протестните действия през септември, ако народните представители не приемат техните искания. Това заяви в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив доктор Божидара Стоенчева, пловдивският стажант лекар и член на Инициативния комитет на „Бъдеще в България“, която участва в протестната инициатива в..
Ще пренареди ли политическата матрица искането на Делян Пеевски за закриване на антикорупционната комисия и възможни ли са трусове в коалиция „Продължаваме промяната – Демократична България“, които не са много единни в случая? Темата коментира в програма "Точно днес" депутатът от ПП-ДБ Стою Стоев. Според него е нормално в една коалиция от три..
Създаването на фонд „Благоустройство“ в Пловдив трябва много добре да се обсъди, за да не се стимулира издаването на повече строителни разрешения, както от районните кметове, така и от голямата община. Това заяви пред Радио Пловдив кметът на пловдивския район „Тракия“ Георги Гатев . Той подчерта, че все още не е ясен механизмът, по който ще се..