От днес започва данъчната кампания. Националната агенция за приходите ще представи подробностите около нея на специална пресконференция.
За поредна година има възможност за данъчни облекчения – сред най-често използваните облекчения е за деца (в случая – 600 лева за едно, 1 200 лева за две и 1 800 лева за три деца като абсолютна стойност, което представлява 10% от сумата, с която се намалява данъчната основа).
Младите семейства с ипотека също имат възможност да намалят данъчната си основа, намаление от облагането има при пенсионно осигуряване в третия стълб и животозастраховане.
Както винаги, от приходната агенция препоръчват данъчните декларации да се подават онлайн. В хода на кампанията ще бъдат публикувани и предварително попълнените декларации. Тя продължава до края на април.
До два месеца Апелативният съд в Пловдив ще излезе с решение по делото за убийството на Димитър Малинов от Цалапица. Основния подсъдим Рангел Бизюрев е осъден на 15 години затвор, но прокуратурата и близките на жертвата искат доживотен затвор като частни обвинители, а защитата на Бизюрев – по-леко наказание. В пелодарията си държавното обвинение..
Среща на бизнеса в Пловдив, Пазарджик и региона организира “Капитал Градове”, платформата за регионални дискусии и издания на в. "Капитал". Тя ще се проведе в хотел DoubleTreebyHilton в Пловдив. В срещата ще участват кметовете на Пловдив и на Пазарджик Костадин Димитров и Петър Куленски и представители на бизнеса в областта на..
Площадът пред Радио-телевизионния център в Пловдив да носи името „Журналист“, решиха пловдивските общински съветници. Те одобриха предложението на пловдивските дружества към Съюза на българските журналисти – „Глас“, „Европрес“, „Филипопол“, „Марица“, която е подкрепена от голяма част от медиите в Пловдив. Инициативата е посветена на 180-та..
Почетен знак на град Пловдив връчи председателят на Общинския съвет Атанас Узунов на председателя на Армейски спортен клуб по свободна борба "Тракиец" Данаил Димитров в началото на заседанието на местния парламент. Отличието беше присъдено на клуба по време на сесията през август за изключителни заслуги към спорта и обществения живот на града...
Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев ще открие днес по обед в град Пещера две обновени училища. Това са Обединеното училище „Любен Каравелов“ и Средното училище „Св. Климент Охридски“, в което общо учат над 560 деца. И двете училища са модернизирани, въведени са енергоспестяващи мерки и е осигурена достъпна среда, обясни пред..