Шампионът на България Марица (Пловдив) загуби от силния италиански тим на Савино Дел Бене (Скандичи) с 0:3 (20:25, 14:25, 16:25) гейма в среща от петия кръг в груповата фаза на Шампионската лига. Двубоят се игра в зала "Колодрума" пред над 2000 зрители.
В първия гейм италианките поведоха с 10:6, стигна се и до 17:9, но маричанки показаха характер и намалиха изоставането си на само две точки 20:18. Скандичи успя да спечели първата част с 25:20.
Във втората част силният тим на Скандичи поведе с 8:2, стигна се до 17:10, а след 25:14 Скандичи спечели гейма.
В третата част маричанки поведоха с 5:3. Скандичи успя да обърне и поведе с 12:9, а мачът завърши след 25:16.
Най-резултатна за Марица стана американката Сиара ДеБел с 11 точки, 8 добави Добрина Христоскова, а със 7 се отчете Мария Кривошийска.
За италианките най-много точки записа голямата звезда на тима Екатерина Антропова с 16 точки, а тя стана и MVP на двубоя.
Следващият мач на Марица е на 16 януари (вторник), от 19:00 часа в зала "Колодрума "шампионките приемат унгарския Вашаш Обуда (Будапеща) в решителна битка за третото място, което осигурява участие в Купата на ЦЕВ.
В другия мач от групата Вашаш загуби с 1:3 от турския Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул) и остана на последното място в групага.
Арда и Локомотив Пловдив завършиха 0:0 в последния сблъсък от четвърти кръг в Първа лига. Двубоят не бе предшестван от интересни ситуации и равенството е закономерно. Кърджалийци бяха по-активни от своя съперник, но няколко добри намеси на Боян Милосавлйевич и умората от Европа натежаха на домакините, които не успяха да вкарат. „Черно-белите“ имаха..
Ботев (Пловдив) е много близо до сериозен входящ трансфер. "Жълто-черните" са пред подписване на договор с национала Симеон Петров. 25-годишният централен защитник е очакван днес в Пловдив, за да премине медицински прегледи. След това бившият футболист на ЦСКА 1948 трябва да подпише договора си. Двете страни вече са уточнили всичко по контракта, твърди..
Пазарджиклията Борислав Палашев спечели жълтата фланелкa от L ‘ Etape Bulgaria by Tour de France в Пещера и догодина ще се състезава в Tour de France. Новината бе оповестена на тържествена церемония в центъра на града, на която бяха наградени най-добрите от общо 1200 колоездачи, които в рамките на съботния и неделния ден демонстрираха издръжливост и..
Ботев Пловдив загуби с 0:1 от Локомотив София в двубой от четвъртия кръг на Първа лига, игран на стадион "Христо Ботев". Единственото попадение в срещата бе дело на Ерол Дост (29'). Домакините има за какво да съжаляват, тъй като пропуснаха редица възможности и така и не стигнаха поне до точка. Така Локомотив се изкачи до четвъртото място в класирането..
Този уикенд град Пещера в сърцето на Родопите е домакин на третото издание на уникалното за България състезание по шосейно колоездене за аматьори L’Etape BULGARIA by Tour de France, съобщиха организаторите. На старта ще застанат рекорден брой участници в двете дистанции на 58 км и 112 км. Повече от 1100 колоездачи от страната и чужбина (76 от 16..