Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Формирование „Пловдив 112“ търси доброволци

| обновено на 23.01.24 в 16:05


Доброволно формирование „Пловдив 112“ към Община Пловдив приема нови доброволци в редиците си от днес до 29 март.

Търсим хора с големи сърца, които искат да помагат и са готови да дадат от личното си време. Мотивацията и сериозното отношение са на първо място за нас, коментира Атанас Даков, ръководител на формированието.

Новоприетите доброволци ще преминат първоначално обучение, свързано с пожарогасене и реакция при бедствия и аварии.

Освен първоначалното обучение, регулярното повишаване на уменията на нашите доброволци чрез надграждащи обучения, тренировки и работа със специализирана техника са изключително важни за нас, защото те гарантират нашата отборна ефективност и безопасност. Само така, можем да сме максимално полезни на терен, допълни Даков.

За десетгодишното си съществуване формированието към Община Пловдив се е доказало като едно от най-активните в България и винаги се е отзовавало при нужда от помощ.  Доброволците се включиха в спасителните операции след земетресенията в Турция, помагаха за отстраняване на пораженията от наводненията в карловските села, активно подпомогнаха работата на властите по време на пандемията, участваха в различни операции по издирване, отводняване и пожарогасене.  Участват и при справянето с горските пожари в областт, подпомагат и работата на пожарните екипи и Община Пловдив при възникнали бедствия, аварии и извънредни ситуации.

Повече информация за изискванията към кандидатите може да бъде получена на телефон 0898575345. 

По публикацията работи: Димитър Владимиров


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Петя Георгиева, ИПИ

36% от завършилите медицински сестри работят в болниците

Едва 36% от завършилите направление „Здравни грижи“ в Медицинския университет в Пловдив работят като медицински сестри и акушерки. Това показват данните на самия университет, съобщи Петя Георгиева, старши икономист от Института по пазарна икономика. Според нея в България има достатъчно лекари, но недостатъчно медицински сестри, за да се..

публикувано на 16.05.25 в 17:04

Действията на президента са саботаж, популизъм и лицемерие

Президентът Румен Радев ще сезира Конституционния съд заради решението на председателя на Народното събрание Наталия Киселова да не допусне искането му за референдум. В политическите среди се режисират сценарии, които целят да задушат важните теми в обществото, заяви президентът Радев. Манипулациите, че предложеният от него референдум е срещу..

публикувано на 16.05.25 в 16:42

Искаме увеличение на заплатите в музеите и галериите

Директорът на Природонаучния музей в Пловдив Огнян Тодоров изтъкна в интервю за Радио Пловдив основните искания на протестиращите музейни специалисти. " Имаме искания за увеличаване на основният държавен стандарт с 20%, а не както е заложено в бюджета 6,49%" - заяви Тодоров. Огнян Тодоров, който е и председател на Сдружението на..

публикувано на 16.05.25 в 15:39

Необходим е дълбок структурен анализ за ситуацията в БНР и БНТ

След протеста на националните медии - има ли решение на управляващите за дофинансиране на БНТ, БНР и БТА? Според депутата Тома Биков, член на комисията по култура и медии в Народното събрание ситуацията в в БНР и БНТ не е тревожна от вчера. Но това, което може да се обобщи след изслушването на генералните директори на двете медии вчера е, че..

публикувано на 16.05.25 в 11:06

Младите не могат да компенсират излизащите от пазара на труда

До шест месеца трябва да е готова Пътна карта за усъвършенстване на пенсионната система в България. Това реши в сряда Народното събрание, като натовари със задачата министерствата на социалната политика и финансите, Националния осигурителен институт, Комисията за финансов надзор и Националната агенция за приходите. Какви са тенденциите за..

публикувано на 15.05.25 в 17:01