Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Борислав Михайлов официално не е президент на БФС

Борислав Михайлов
Снимка: БГНЕС

Борислав Михайлов вече не е президент на Българския футболен съюз. Михаил Касабов официално беше вписан от Търговския регистър като изпълняващ длъжността президент на футболната ни централа, съобщава БГНЕС.

Това стана в 14:02 часа, а името на Михайлов беше заличено в Регистъра. Бившият вратар на националния отбор подаде оставка на 27 ноември 2023 година. След заседанието на изпълкома на 6 декември обаче от "Бояна" отказваха Михайлов да бъде отписан, а Касабов вписан. Стигна се и до отказ за вписване на поканата за изборен конгрес. След обжалване в съда от страна на Михайлов СГС разпореди поканата за конгреса на 15 март да бъде вписана.

Това решение обаче не е окончателно, тъй като има входирани четири жалби срещу вписването на Касабов и изключително важно ще бъде становището на съдиите от Софийския градски съд. Членовете на Изпълкома - Емил Костадинов, Румян Вълков, Димитър Георгиев и Йордан Лечков, които само преди 45 дни гласуваха "за" това Михаил Касабов да наследи Михайлов до предстоящия Конгрес, вече са на коренно противоположна позиция.

На ход са четирима съдии от Софийски градски съд - Нели Алексиева, Петя Георгиева, Весела Офицерска и Никола Чомпалов. 

По публикацията работи: Йордан Данчев

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

БФС пак потвърди: Няма да смени часа на Ботев – Левски

Българският футболен съюз обяви, че няма да прави промяна в часа на отложения двубой от VI кръг на първенството между „Ботев“ (Пловдив) и „Левски“ (София). Срещата ще се изиграе на 30 септември (вторник) от 17:30 ч., както вече беше насрочена. От централата уточняват, че решението е взето в координация със Спортно-техническата комисия към БФС,..

публикувано на 18.09.25 в 18:20
Телес да Силва

Ботев привлече бразилеца Телес да Силва

Ботев (Пловдив) осъществи трансфер №16 в лятната си селекция. „Жълто-черните“ подписаха дългосрочен контракт с Талес Жозе да Силва. Талес е роден на 28 септември 1998 година в Бразилия. Крилото е играло в редица отбори в родината си, Южна Корея и Бахрейн. За последно офанзивният играч бе част от бразилския Ретро, където бе съотборник с Франклин..

публикувано на 17.09.25 в 09:11

Илиян Филипов на среща с феновете в четвъртък

Финансовият благодетел на Ботев (Пловдив) излезе с официална позиция, чрез която покани на среща организираните привърженици на отбора. Тя е предвидена за четвъртък от 19:00 часа на стадион "Христо Ботев".  "Привърженици на най-стария футболен клуб в България, Изминаха близо три месеца, откакто стартирахме тежката и трудна задача по стабилизирането..

публикувано на 17.09.25 в 08:09
Габриела Петрова

Габриела Петрова не преодоля квалификациите на СП в Токио

Габриела Петрова не успя да преодолее квалификациите на троен скок на Световното първенство по лека атлетика в Токио. Европейската вицешампионка в зала от Прага 2015 завърши на 14-о място в пресявките с 13.86 метра, колкото постигна и 13-ата Довиле Килти (Литва). Само четири състезателки преодоляха квалификационната норма от 14.35 метра, а най-добър..

публикувано на 16.09.25 в 15:40
Димитър Илиев

Душан Косич с много кадрови проблеми

Старши треньорът на Локомотив (Пловдив) Душан Косич има сериозни кадрови проблеми в състава си след дербито срещу шампиона Лудогорец в неделя, завършило при равенство 1:1, след като трябваше да направи три принудителни смени по време на срещата. Голмайсторът Каталин Иту бе заменен от Франсиско Политино още на почивката. Румънският нападател е с леко..

публикувано на 16.09.25 в 15:36