Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Онлайн обучение в Пазарджик от днес

| обновено на 31.01.24 в 07:39

От днес учениците в област Пазарджик минават на дистанционно обучение заради грипа. То ще продължи до 2 февруари. Целта е да се ограничи грипната епидемия. 

По данни на здравната инспекция заболеваемостта в Пазарджишка област е 353-ма на 10 000 души. Най – много сред боледуващите от грип са децата в ученическа възраст и младите хора. Съгласно мерките са спрени плановите консултации на здрави бременни жени и деца. 

Преустановени са и профилактичните прегледи и задължителните имунизации и реимунизации. Забранени са свижданията в болниците, а в детските ясли, градини и училища се провежда стриктен ежедневен филтър.

Също от днес, на дистанционно обучение минават и учениците от областите Варна и Перник. От този понеделник онлайн вече учат в област Пловдив, както и няколко училища в Габрово.

В  област Смолян за втори път се удължават противоепидемичните мерки, но не се налага учениците да учат онлайн, обясни директорът на РЗИ д-р Мими Кубатева.

Д-р Кубатева уточни, че пикът от грип в областта е преминал, но заболеваемостта остава висока втора седмица - 233 на 10 хиляди души.

Според д-р Кубатева не се налага да се преминава към онлайн обучение, защото отсъствието на ученици поради грип не е голямо. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Съставиха акт на шофьора на опасния автобус в Кричим

Полиция и родители спряха технически неизправен  автобус, с който е било планирано пътуване на децата им към зелено училище в Банско.  Шофьорът на автобуса, който първоначално е дошъл да превози децата от началния етап на училище „Петко Рачов Славейков“ от Кричим до курорта, е глобен с 250 лева и му е съставен акт. След това от транспортната..

публикувано на 15.04.25 в 15:56

Миглена Тянкова оглави Апелативния съд в Пловдив

Съдия Тянкова встъпи в длъжност като председател на Апелативния съд на Пловдив на официална церемания в София пред председателя на Върховния касационен съд съдия Галина Захарова и в присъствието на заместник председателите на ВКС – съдия Лада Паунова – ръководител на Наказателно отделение и съдия Мими Фурнаджиева – ръководител на Гражданско..

публикувано на 15.04.25 в 15:29

„Бизнесът за Пловдив“ срещу поскъпването на таксите за строителни разрешения

От организацията „Бизнесът за Пловдив“ критикуват намерението на общината да увеличи таксите за издаване на строителни разрешения. В декларация по темата се посочва, че новите такси могат да достигнат до 38 лв./м², което представлява повишение от 7 до 8 пъти спрямо настоящата такса от 5 лв./м².  Това е недопустимо, особено на фона на липсата на..

публикувано на 15.04.25 в 14:32

Разследват кражба на дарения от параклис край Момчиловци

Полицията в Смолян разследва кражба на дарения от параклис край смолянското село Момчиловци.  Жалбата е подадена от 63-годишен мъж, стопанисващ храм "Всички светии“, намиращ се в местността Вопата. Той е установил, че е повредена касата за дарения и е отнета неустановена към момента парична сума.  От полицията посочиха, че по случая е образувано..

публикувано на 15.04.25 в 14:12

Агенцията за борба с градушките е готова за капризите на времето

Заместник- министърът на земеделието и храните Иван Капитанов и изпълнителният директор на Агенцията за борба с градушките Валери Ценов откриха активния сезон по градозащита.  За център на събитието бе избран регионалният команден пункт край пловдивското село  Голям чардак.  Там и в Поповица са разположени двата оперативни центъра за..

публикувано на 15.04.25 в 12:57