Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нина Найденова напуска директорския пост в Операта, ще я замести Диан Чобанов

След 10 години начело на състава Нина Найденова освобождава позицията на директор на Държавна опера - Пловдив. Причината е, че след спечелен конкурс тя бе избрнана за член на Съвета на директорите на Националния дворец на културата.Найденова обаче остава част от директорския екип на Операта и се надява да има повече време, за да режисира спектакли. 

Временно на поста директор ще бъде диригентът Диан Чобанов, който от 2013 е музикален директор на Държавната опера на Пловдив. 

В профила си във ФБ Найденова написа: 
къпи приятели и съмишленици,
Бих искала да споделя с Вас, че от месец Февруари поемам нова работна позиция като член на Съвета на директорите на НДК, където ще работя за развитието на нови културни политики.
През всичките тези години, в които бях начело на Опера Пловдив, неизменно до мен като съмишленик и творчески стратег бе Диан Чобанов. Именно затова най-логичният избор на Министерство на културата, бе Маестро Чобанов да заеме поста временно изпълняващ длъжността Директор на Опера Пловдив. Заявявам искрената си подкрепа в пътя му на Директор като оставам част от управленския екип. Продължаваме да ръководим творческата политика на операта заедно.
Оставам вярна на каузата изкуството, което създаваме да дарява послания и духовност и Опера Пловдив да продължава да бъде пример с творческата си мисия".






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Катастрофа край Радилово затвори пътя Пазарджик - Пещера

Катастрофа затвори пътя Пазарджик – Пещера. 68 годишен мъж с лек автомобил Пежо от Пещера се е блъснал последователно в насрещно движеща се Шкода и друго Пежо.  Пострадал е шофьорът, който е транспортиран за преглед в МБАЛ Пазарджик.  Въведен е обходен маршрут през село Капитан Димитриево. Трафикът се регулира от "Пътна полиция".

публикувано на 04.09.25 в 12:59

Търсят доброволци за почистването на изгорял апартамент в "Тракия"

Кметът на Пловдив Костадин Димитров призова доброволци да се включат в почистването на опожарения апартамент в блок 258 в Тракия. Акцията ще се проведе след празниците -  на 7-ми септември. Кметът ще дари средства за възстановяване на дограмата в жилището и ще се включи в ремонта.  Той ще предложи на депутатите от ГЕРБ да дарят също от личните си..

обновено на 04.09.25 в 10:27

GPS-сигналът на самолета на Урсула фон дер Лайен не е заглушаван

Извършени са измервания на радиочестотния спектър. Няма данни за изменения на спектъра на GPS-честотите, както и на честотата на кулата на РВД в Пловдив. НС изслушва премиера заради GPS-сигнала на самолета на Урсула фон дер Лайен Това каза премиерът Росен Желязков по време на изслушването му по повод сигнали за заглушаване на GPS-сигнала..

публикувано на 04.09.25 в 09:40

Перущица готви отпор срещу площадка за трошене на стари гуми

Община Перущица ще обжалва решението на РИОСВ – Пловдив да позволи изграждането на площадка за стари гуми без да се  извърши Оценка за въздействие на околната среда. Председателят на Общинския съвет Константин Витанов съобщи, че освен пред Апелативния съд, жалбата ще бъде изпратена и до министъра на екологията с подписка от поне 1000 граждани..

публикувано на 04.09.25 в 08:39

Дискусия и дрон шоу в Пловдив за еврото

Информационна среща, част от Националната информационна кампания за въвеждане на еврото в България, ще се проведе в Пловдив. Участие ще вземат министърът на икономиката и индустрията Петър Дилов, министърът на електронното управление Валентин Мундров, министърът на правосъдието Георги Георгиев, министърът на околната среда и водите Манол Генов и..

обновено на 04.09.25 в 07:42