Две млади жени нападнаха и раниха 20- годишно момче в Панагюрище. Сигнал за случилото се бил подаден тази нощ в дежурната на местното полицейско управление. Тримата младежи били от една компания, но след скарване разпрата им бързо прераснала в сбиване. Двете жени със сгъваем нож успели да нанесат няколко прободни рани в крака на младежа. Едната е на 27 години от Стрелча, а другата 18- годишна от Пазарджик. Пострадалият е настанен в местната болница, а извършителките са задържани за срок от 24 часа в ареста. По случая е образувано досъдебно производство под надзора на прокуратурата.
През изминалото денонощие в цялата област Пазарджик е проведена специализирана полицейска операция. Проверени са 1042 моторни превозни средства, 67 търговски обекти, заведения и заложни къщи. Разкрити са 18 престъпления, задържани са девет души и са открити 10 издирвани по различни поводи лица.
От магазин в Пазарджик са иззети 43 стоки, носещи логото на известни марки като по случая е образувано досъдебно производство.
За установени нарушения на Закона за движение по пътищата и Закона за българските лични документи са издадени 50 акта и 197 фиша
Безплатни прегледи за диабет и метаболитен синдром ще има днес в Клиниката по ендокринология и обмяна на веществата към УМБАЛ „Свети Георги“ – Пловдив. Инициативата е по повод днешния Световен ден за борба с диабета и е част от мащабната кампания „Здраве за всички“ на най-голямото лечебно заведение в Южна България. Необходимо е предварително..
Ученици от Средно училище „Св. Софроний Врачански“ в пловдивския район „Тракия“ ще участват в символична акция под мотото „Безопасно до училище“. Заедно с екипи на Пето районно управление на полицията децата ще подредят „жива пешеходна пътека“ и ще раздават на участниците в движението собственоръчно изработени банери с рисунки и послания по..
В пловдивските съдилища ще е ден на отворени врати за ученици. Ще се проведе час на класа под надслов „Съдът отблизо“. Инициативата е на Пловдивския апелативен съд, съвместно с другите две съдилища под тепетата – окръжен и районен. В часа на класа ще бъде разигран съдебен казус за грабеж на мобилен телефон като ученици ще влязат в ролите на..
Първа копка на отделение по нуклеарна медицина прави Комплексният онкологичен център в Пловдив. Новото звено ще се намира в базата на бул. "Александър Стамболийски" №2. С новото отделение КОЦ-Пловдив ще разшири диагностичните и терапевтичните си възможности за пациентите. Общата стойност на инвестицията е около 13,5 млн. лв. Срокът за..
400 стажанти, завършващи курса за първоначално професионално обучение за служители в Главна дирекция „Гранична полиция“, ще положат клетва на тържествена церемония в Пазарджик. Ще присъстват министърът на вътрешните работи Даниел Митов, директорът на Главна дирекция „Гранична полиция“ главен комисар Антон Златанов, представители на..