Политическите отговори, адекватни или търсещи завоалирано пазене на позиции, какво се очаква от ротацията, както и от новата партия "3-ти март", коментираме с политолога и университетски преподавател Георги Проданов.
Политологът коментира недоволството на фермерите у нас така: "Има много ясна позиция на министър Кирил Вътев, който премахна съмненията относно интересите, които стоят зад този протест. Има проблем само с финансирането на една част от земеделците. Това са тези, които се занимават със зеленчукопроизводство и производство на плодове, като е много ясно, че няма проблеми с производството на зърно. Ясно е, че ще се търси диференциран подход за исканите средства, обаче стоят и чисто политически интереси зад всичко това. Днес има и фиктивни земеделски организации, но обикновено при протести е така. Повечето протести са за държавната политика за земеделския сектор, явно е, че предстоят промени. Не се очаква у нас оставка на министъра на земеделието. Това са нормални искания, които стават на фона на протестите в ЕС."
Ротацията през март: "Чухме категорични заявления, че системата ще бъде спазена и няма да има сътресения. Не очаквам сериозни трусове за ротацията, винаги ще има други гласове, които ще се опитват да постигат частни или корпоративни интереси. Явно все още тече преразпределение на ролите на министрите, но по-важно е, че няма да има изненади. Мисля, че имаме стабилно управление, което дава възможност на гражданите и на политиците да си поемат въздух, докато не се стигне до политическите борби, преди евроизборите."
По повод на дебатите между президентството и ДПС Проданов смята, че от президента бе премахнат ореола, че той е встрани от дефектите на политическата система.
Много европейски бизнеси могат да престанат въобще да търгуват на американския пазар, прогнозира Адриан Николов от ИПИ по повод наложите от Доналд Тръмп мита. Една от възможнастите е да се изнесат производствата в САЩ. А иначе всяка една наша стока, която се продава в САЩ ще е с 20% по- скъпа. Моментният шок на борсите едва ли има..
Във втория епизод от поредицата "Елементи в криза" се фокусираме върху проблема с мръсния въздух в Пловдив. Експерти като доц. д-р Ангел Джамбов и представители на местната власт разкриват противоречията между наука, политика и очакванията на гражданите. Трафикът, старите печки, липсата на зелени площи и паленето на отпадъци са сред най-големите..
С двудневен конгрес “Наука и практика“ Факултетът по дентална медицина на МУ-Пловдив ще отбележи 55 години от създаването си. Форумът включва лекционна част и теоретико-практически курсове по всички дисциплини във факултета и ще бъде съпроводен с дентално изложение и демонстрации. Според декана на факултета проф. Ангелина Влахова научният конгрес е..
„Ден на Освободението на Америка и началото на нов златен век “ – с тези думи президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви търговска война на света и наложи мита за вноса. За Европа те са 20%, за Китай – 34%, за Индия – 26%, за Виетнам 46%, за Великобритания – 10%, за Япония 24% и т.н. Стабилността на управлението и търговските..
Историята на Пловдив започва от Плоската могила на Брезовско шосе, тъй като това е най-старото обитавано място на града. Това обясни археологът Десислава Давидова, която проучва обекта. Археологическите проучвания по Брезовско шосе ще бъдат възобновени след Великденските празници и ще продължат до края на годината, добави Давидова . На..