Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Фермери блокираха пътища край Пловдив

| обновено на 06.02.24 в 11:54
3
Снимка: Димитър Владимиров, Радио Пловдив

Националната асоциация на зърнопроизводителите (НАЗ) започват безсрочни протестни действия от днес.

Протестът предвижда блокирането на възлови пътища на 80 точки в цялата страна от 10.00 до 12.00 часа.

В Пловдив блокадата ще е в района на кръговото движение край с. Труд, край село Брестовица, както и край хисарското село Кръстевич.

В Пловдив полицейски екипи ще пренасочват движението по карловския по обходни маршрути през Граф Игнатиево и Калояново.

В Пазарджик, над 50 трактора ще блокират „детелината“ край село Гелеменово, но няма да блокират движението към АМ „Тракия“. Към зърнопроизводителите ще се присъединят и оранжерийни производители, съобщи Иван Кабуров от Българската аграрна камара.

Организаторите съобщават, че времето за блокада на пътищата ще се увеличава с всеки изминал ден. В събота и неделя няма да бъдат затваряни пътища в интерес на гражданите.

След състоялата се среща на 4 февруари в Министерски съвет между бранша и властта регионалните сдружения от НАЗ единодушно взеха решение, че предложението на държавата е незадоволително и неприемливо.

Асоциацията настоява да се преразгледа предложението за разпределение на помощите и бюджета, които биха възпрепятствали масови фалити в българското земеделие, както и ясни гаранции за законодателни промени, поети от лидерите на парламентарните групи, които от своя страна ще гарантират устойчивост на сектора. 


По публикацията работи: Стоян Терзиев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията
Георги Вулджев

Ако ни приемат в еврозоната, това ще е компромис

Готови ли сме за въвеждането на еврото като потребители? Мит или реалност са твърденията, че след влизането ни в Еврозоната цените ще се увеличат двойно? Ще чуем коментара на икономиста  Георги Вулджев  от Експертения клуб за икономика и политика. Според Вулджев няма никакви данни, че присъединяването към еврозоната може да стимулира по-бърз..

публикувано на 05.05.25 в 17:20

Без технологиите днешните поколения не са много адаптивни

Доц. Борис Грозданов от Института за отбрана и международна сигурност коментира в предаването „Ден след ден“ енергийния шок, който преживяха Испания, Португалия и Южна Франция миналата седмица, както и срива на два български мобилни оператора. „Ние делегирахме не само правата си, но и много от способностите и инструментите си на цифровата..

публикувано на 05.05.25 в 16:07

„Дефиле Вино и гурме“ 2025 - срещи с виното и добрата храна

Старият Пловдив отново се превръща в сцена на вкусове и аромати По калдъръмените улички на Стария Пловдив, сред архитектурната прелест на възрожденските къщи, за единадесета поредна година ще се разлеят аромати на отбрани вина и кулинарни изкушения. На 9, 10 и 11 май 2025 г. шестнадесет емблематични къщи в сърцето на Стария град ще отворят..

публикувано на 05.05.25 в 10:35

Назначават до 2 седмици новите транспортни шефове

До 2-3 седмици общинските предприятия по транспорт ще имат нови директори. Сформирането на екип  е първият сред приоритетите, които си поставя новият заместник-кмет по транспорта Александър Държиков.  В интервю за Радио Пловдив той заяви, че се водят преговори с няколко души, като неговото изискване е те да бъдат вътре в „материята“...

обновено на 05.05.25 в 10:31

Всички искаме да знаем истината за смъртта на 6-годишния Ангел

Регионалната колегия на БЛС-Пловдив изразява дълбоката си съпричастност и съболезнования към родителите на 6 годишния Ангел. Винаги загубата на дете поражда множество въпроси у всички нас – медици, родители, институции, обществото като цяло. Всички ние искаме да знаем истината – какво се е случило, на какво се дълчи, за да може да не се..

публикувано на 05.05.25 в 10:12