Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Задържаха пил шофьор, опитал да подкупи полицаи

Карловски полицаи задържаха шофьор, опитал се да ги подкупи.

В село Иганово дежурен патрул спрял за проверка автобус „Мерцедес“, управляван от 61-годишен шофьор. При проверка с дрегер се оказало, че алкохолната му проба и над 0,7 промила алкохол.

За да попречи на полицаите да му съставят акт по Закона за движение по пътищата, шофьорът подал заедно с документите си две банкноти от 50 лв.

Двамата служители на реда незабавно задържали извършителя и сигнализирали дежурните полицаи от РУ – Карлово.

Пристигналата оперативна група направила оглед и иззела парите, предложени като подкуп. Срещу мъжа е образувано бързо производство.

След докладването на материалите в Окръжна прокуратура – Пловдив, той е привлечен като обвиняем за предложения подкуп на длъжностни лица. Грози го затвор до 10 години или глоба до 15 000 лв. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Община Пловдив обяви поръчка за строежа на детска ясла в "Южен"

Новата ясла ще е за 10 групи с общо 160 деца и ще бъде на бул. „Александър Стамболийски“ до сградата на детска градина „Малина“.  Стойността на обществената поръчка е 11,2 млн. лева с ДДС. За обекта има влязло в сила разрешение за строеж още от 2023 година и предстои избор на изпълнител. Площта на имота е близо 34 декара, което е наложило да се увеличи..

публикувано на 11.08.25 в 14:07

Жена издъхна след катастрофа на пътя Асеновград - Смолян

62-годишна жена е загинала, а трима са с опасност за живота след вчерашната катастрофа на пътя Асеновград – Смолян, съобщиха от полицията.  Припомням, че инцидентът е станал около 15 ч. вчера, когато лек автомобил „Фолксваген“ навлязъл в насрещното и се блъснал челно в друг автомобил „Форд“. Четирима души са получили тежки травми - 66-годишният..

публикувано на 11.08.25 в 12:51

Арестуваха пиян тийнейджър без книжка след гонка с полицията

16-годишно момче е арестувано за шофиране в нетрезво състояние тази сутрин след гонка с пловдивската полиция.  Инцидентът е станал около 4 часа, когато при обход в район "Източен“ автопатрул от Шесто районно е забелязал лек автомобил "Фолксваген“ и се опитал да го спре с подаване на звуков и светлинен сигнал. Шофьорът не се подчинил и се опитал да..

публикувано на 11.08.25 в 12:15

Проверяват видео с опасно поведение на пътя в Пловдив

Пловдивската полиция се самосезира във връзка с видеоклип с опасно поведение на пътя, разпространен в социалните мрежи.  На видеото се виждат три момичета, които танцуват извън купето на движещ се по бул. „България“ лек автомобил. Две от момичетата са излезли през задните прозорци, а третата, провесена през прозореца на предната врата до шофьора,..

публикувано на 11.08.25 в 12:02

38° в Пловдив днес, оранжев и жълт код за много горещо време

Времето днес ще бъде слънчево. Ще духа слаб, в източните райони умерен вятър от изток-североизток. Ще е  горещо  с максимални температури между 35° и 40°, в Пловдив   – около 38° .  Оранжев код за високи температури е обявен в 19 области , включително Пазарджик и Пловдив.  В останалите 9 кодът за опасни жеги е жълт . Очаква се температурите..

обновено на 11.08.25 в 11:17