Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Приключи блокадата на магистрала "Тракия" при Гелеменово

| обновено на 08.02.24 в 11:12
6
Снимка: Фейсбук / Десислава Кабурова

В 14 часа протестиращите земеделски производители от региона на Пазарджик освободиха движението при пътен възел “Гелеменово” на магистрала "Тракия" при  разклона за село Сарая. Отсечката беше блокирана четири часа и не се пропускаха автомобили и в двете посоки. 

Напълно е възстановено движението към магистралата и от нея към Пазарджик. По кръстовищата остават екипи на "Пътна полиция" и Районното управление в Пазарджик, съобщи говорителят на полицията в областния град Мирослав Стоянов. 

В 10 часа тази сутрин близо 100 производители на зърно и оранжерийни зеленчуци блокираха подстъпа към АМ“ Тракия“ в района на пазарджишкото село Сарая. Към тях се присъединиха и животновъди.

Животновъдите заявиха, че са един от най-натоварения и ощетен сектор в земеделието.

"Млякото е с цена от 1,20 до 1,80. Имат пазар тия, втората ръка", каза протестиращ. 

"Работим 365 дни, почти денонощно и затова се борим за втора категория труд. Борим се и да отпадне бумащината. Днес съм си направила труда да разпечатам и да донеса списък с документите, които ни искат, когато дойдат на проверка - 37 дневника. Ние животни ли да гледаме, ще ги пасем ли или ще приготвяме документи", добави друга протестираща.

Снимки: Мирослав Стоянов, ОДМВР-Пазарджик.

По публикацията работи: Антоанета Петричанска


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

След 40 години голяма улица в Калояново ще има асфалт

Започна ремонтът на една от най- големите улици в Калояново. По нея за първи път от повече от 40 години ще бъде положен асфалт и ще бъдат изградени тротоари.  Близо 1 милион и 50 хиляди лева ще бъдат вложени в ремонта, като средствата са осигурени от МРРБ.  Улицата е дълга 570 метра, а ширината на пътното платно е 8 метра.  Очаква се строителните..

публикувано на 06.03.25 в 15:21

Пак замеряха с камъни градски автобус в Пловдив

Пореден инцидент с автобус от градския транспорт е станал снощи в Пловдив. Неизвестен младеж е обстрелвал с камъни рейса по линия номер 1 на спирката на бул. „Цар Борис Трети Обединител“ веднага след кръстовището на Баня Старинна по посока Сточна гара, съобщи за Радио Пловдив  Костадин Тотков от „Автобусни превози“.  "Някакъв младеж с къси..

публикувано на 06.03.25 в 14:54

Наркодилърът, арестуван с над 205 кг. марихуана, остава в ареста

Пловдивският апелативен съд потвърди взетата от окръжните магистрати постоянна мярка „задържане под стража“ на наркодилъра Емил Иванов. Той беше арестуван, заедно с още двама свои съучастници, при акция на ГДБОП, при която бяха открити над 205 килограма марихуана на стойност над 4 милиона 111 хиляди лева.  Дрогата беше открита на 25 февруари във..

публикувано на 06.03.25 в 14:08

Наесен приемат студенти със специалност "Кафе, чай и бариста"

Студенти със специалност “Кафе, чай и бариста” ще се обучават наесен в Пловдив.  Бакалавърската програма е в Университета по хранителни технологии и започва от новата академична година, съобщи зам.-ректорът доц. Кирил Михалев. В обучението ще участват доказани експерти от българската кафеена и чаена индустрия и гост- лектори от..

обновено на 06.03.25 в 12:41

Изненада и тревога за бюджета предизвика в ОбС понижението на Женя Петкова

Радослава Ташкова от ГЕРБ , която е заместник-председател на ОбС в Пловдив отказа да коментира решението на кмета Костадин Димитров да отнеме ресорите "Финанси" и "Общинска икономика" от заместничката си Женя Петкова и самият той да поеме ресор "Бюджет", но отрече да има конфликт в партията в града. Според нея няма нищо драматично,..

публикувано на 06.03.25 в 12:30