С репортажи от проявите по повод 151 години от гибелта на Васил Левски започва следобедната програма на Радио Пловдив "Ден след ден" на 19 февруари.
Стотици хора присъстваха на възпоменателния митинг в Карлово - родния град на Апостола на свободата. Кметове, общественици , почетна рота и вонен оркестър участваха в честването, а дванайсетокласничката Михаела Люртова прочете своето есе, посветено на Апостола. Иванка Петкова разказва как бе отбелязана годишнината.
Пловдивчани отрупаха с цветя и венци паметника на Левски. Репортажът е на Веселина Пеева.
Над 140 милона лева са осигурени за изграждане и ремонт и на физкултурни салони в училищата в страната. Сред тях е и пловдивското училище "Душо Хаджидеков", за което са предвидени близо 2 милиона лева от Министерството на образованието и науката. Повече за това ще чуем от директора Грозденка Николова.
Ще разберем повече и за идеята скоро в Пловдив да бъде създаден площад "Театрален".
За поредна година от 16 до 22 септември честваме Европейска седмица на мобилността, която ще бъде отбелязана подобаващо в много детски заведения и училища. Днес във "Вход свободен" говорим с директора на ДГ „Кремена“, в район „Тракия“ г-жа Борислав Вичева, която ще сподели в детайли какво са предвидили като инициативи тази година и съвместно с кои..
В утрото на един от най-светлите християнски празници – Вяра, Надежда и Любов, ще говорим за актуалните теми в държавата, но няма да забравим и културните събития, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Депутатите днес дебатират по петия вот на недоверие към кабинета на Росен Желязков на тема „Вътрешен ред, правосъдие и завладяната..
В световен мащаб, днешният 16 септември, е известен като Международен ден за защита на озоновия слой. Какво ще правим този вторник? Говорим за това как да навигираме в партньорството и в живота? Психологът и лаканиански психоаналитик Реджина Господинова, разказва. Каним ви и на една изложба, която манифестира връзката между вътрешния ни свят..
Вторник сутрин по следите на времето и случващото се днес и сега. Динамична политическа седмица с пети вот на недоверие срещу правителството на Росен Желязков, който ще влезе за гласуване в пленарната зала след броени дни. Той е по тема правосъдие и вътрешен ред. Вносители са ПП-ДБ, МЕЧ и АПС. Подкрепа се очаква и от „Възраждане“ и „Величие“. Възможни..
„Да кажеш „да”, значи да кажеш „не”: потресаващият фокусник на битието окрилява нервите на истинския дадаист – така той лежи, така се мъчи, така кара велосипед – Полупантагрюел, Полуфранциск, и се смее ли, смее. Той е против поставянето на естетико-етически цели. И против теориите на литературните глупци, които се опитват да прекроят света. Той е за..