Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Марина Иванова с премиера на книгата „Лисицата в мен“

| обновено на 22.02.24 в 15:12

Психологът Марина Иванова казва за първата си книга, че това е „наръчник“ за оцеляване, в света на хората. Подходяща е за юноши и за възрастни, и обяснява много аспекти от психологията на достъпен език.

В нея ще намерите идеи за справяне с тревожност, със страх от изява, с негативни емоции, с токсични хора. Ще откриете също практики за подобряване на адаптацията, придобиване на повече самостоятелност и малко полезна хитрост. Ще прочетете подробна характеристика на поведението на лисицата както в живота, така и в приказките, и в басните. 

Освен психолог Марина Иванова преподава изобразително изкуство на деца в предучилищна и училищна възраст. През свободното си време рисува манга, платна и разбира се, лисици. Тя сама прави и илюстрациите към книгата. Завършва психология, защото човешката душа винаги я е вълнувала. Много обича животните, които са специална част от нейния живот. В края на всяка глава от книгата, описваща методите, с които си служи нейният персонаж - лисицата, Марина Иванова споделя любопитна информация за различните видове лисици, които съществуват в природата.

Лисица е общото разговорно название на хищни бозайници от различни родове на семейство Кучеви, разпространени на всички континенти с изключение на Антарктида. Едва 10 вида от тази група принадлежат на самия род Лисици (Vulpes). Най-разпространеният вид лисица е червената лисица, която има повече от 50 разпознати подвида.

„За мен, лисицата е доста елегантен персонаж и тя винаги получава най-доброто. Използва своите хитрости по един уникален начин. Описвам методите, с които тя си служи, за да осъществява плановете си, да създава приятелства, да избягва конфликти и да се справя с трудни ситуации. Тези методи са подходящи и за хората. На представянето, ще поговорим защо е добре да бъдем любопитни, потайни, свободолюбиви и претенциозни. Това невинаги е нещо лошо, напротив, понякога може да бъде и в наша полза. За да бъде подчертана художествената атмосфера на арт студиото, ще има малка изложба с картини на хитрата лисица. Присъстващите ще имат възможност да участват и в томбола с награди, разказва Марина Иванова.

Представянето на „Лисицата в мен“ е на 25-ти февруари, от 16 часа в ателието на бул. „6-ти септември“ 152, до Агенцията по вписванията. Вход на събитието, свободен.

Необходимо е да заявите своето присъствие,  предварително. Във фейсбук страницата на събитието, може да разберете как да направите това.

Психологът Марина Иванова е гост в предаването „Вход свободен“. 

Чуйте още, в прикачения файл.
По публикацията работи: Дора Башакова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Илиян Филипов обясни за раздялата между Ботев Пловдив и Ивелин Попов

Босът на Ботев Илиян Филипов даде янота за изненадващата раздяла с Ивелин Попов, която взриви жълто- черната общественост. „В четвъртък миналата седмица имахме среща с Ивелин Попов, Тодор Неделев, Илко Копарански и Николай Киров. Искахме да сплотим съблекалнята, а Неделев и Попов да бъдат лидерите. На срещата Ивелин Попов каза, че иска да бъде титуляр в..

публикувано на 10.09.25 в 17:18

Съдийски назначения 8-ми кръг Първа лига

Съдийската комисия към БФС обяви нарядите за мачовете от осмия кръг на Първа лига. Дербито между третия и първия във временното класиране (Локомотив Пловдив и Лудогорец) ще ръководи Георги Давидов. За VAR пък ще отговарят Никола Попов и Георги Гинчев. Двубоят между Ботев (Пловдив) и Монтана пък бе поверен на неопитния Тодор Киров. Ето и всички..

публикувано на 09.09.25 в 17:23

БФС се раздели с Илиан Илиев

След разговори между Българския футболен съюз и селекционера Илиан Илиев, по чиято инициатива се проведе срещата, двете страни се разделят по взаимно съгласие, съобщи сайтът на БФС. "БФС изразява признателност към специалиста за професионализма, отдадеността и усилията, вложени в развитието на националния тим, като му пожелава успех в бъдещите..

публикувано на 09.09.25 в 17:00

Локомотив Пловдив взе крило от Кот д’Ивоар

Локомотив Пловдив представи нов футболист в последните часове на трансферния прозорец. Крилото Крист Лонгвил, който пристига от отбора на Старс Олимпик, е последното ново попълнение на „смърфовете“. 19-годишният флангови нападател е парафирал за три години, информираха  „черно-белите“. Ето какво пишат от Локомотив: ПФК Локомотив Пловдив..

публикувано на 09.09.25 в 10:00

България загуби с 0:3 и срещу Грузия

Хвича Кварацхелия и Ника Гагнидзе дадоха преднина през първата част, а в средата на втората Жорж Микаутадзе оформи крайния резултат. В сравнение с мача с испанците в четвъртък, селекционерът на България Илиан Илиев направи пет промени в стартовия състав. От 11-те отсъстваха Фабиан Нюрнбергер, Васил Панайотов, Ивайло Чочев, Илия Груев и Александър..

публикувано на 08.09.25 в 17:02