Опит за телефонна измама за 100 000 евро предотвратиха полицаи от Смолян. На домашния си телефон на 78- годишен мъж от града получава съобщение, че негова близка е блъснала дете на пешеходна пътека, което е починало. Близките на детето са внесли жалба в полицията, но били склонни да я оттеглят срещу сумата от 100 хиляди евро. Последвало второ обаждане от мъж, който се представил за началник на полицията, който пък съобщил на възрастния мъж, че срещу него се извършва телефонна измама и за да съдейства за разкриване на престъплението трябва да предостави всички налични парични средства, като ги сложат в чанта и ги изхвърли през балкона.
Възрастният мъж събрал наличните в дома си 4 400 лева и ги изхвърлил в чанта през терасата. Директорът на ОДП - Смолян ст. комисар Цветан Цанков съобщи пред Радио Пловдив, че ало - измамниците не са заловени. Установено е, че те са действали от територията на област Русе.
От полицията са върнали чантата с пари на възрастния мъж. Това е втора измама срещу смолянчанина, като първия път измамниците са успели да вземат пари от него.
За пореден път от полицията напомнят, че полицията никога и по никакъв начин не се обръща към гражданите за съдействие с искане на пари. При всеки подобен опит за въвеждане в заблуждение, незабавно да се подаде сигнал на телефон 112 или в най-близкото районно управление.
По- рано днес полицията в Пазарджик предупреди за нов ръст на опитите за телефонни измами. Само за последните два дни са засечени десетки обаждания в региона, основно на стационарни телефони, ползвани от възрастни и самотно живеещи хора.
Епизоотичната обстановка в Пловдивска област се влошава. Областният щаб за защита при бедствия съобщи за още 11 нови огнища на шарка по дребните преживни животни. Общият им брой вече е 65, като най-засегнати са общините Марица, Раковски, Калояново, Брезово, Съединение и Садово. Въведени са допълнителни ограничения – забранява се достъпът на..
С помощта на дрон от височина се набелязват тлеещи огнища, за да се насочат към тях аварийните групи за погасяване. Теренът обаче е изключително трудно проходим - отвесен скат с почти 50 градусов наклон, гъста растителност и стръмни скали. Няколко групи огнеборци остават да дежурят в целия район през нощта. Наблюдението продължава заради все още..
Бетонният мост няма хидроизолация и положеният пласт от 4 сантиметра асфалт е временно решение за през зимата, но не и постоянно решение. Това заяви за Радио Пловдив Цанко Драгиев от фирмата изпълнител на ремонтните дейности в участъка, за който днес се появиха снимки с компроментирана част от настилката. По думите му още преди да започнат..
Пожар в горски площи край беловското село Габровица се е запалил по обед. На място са всички дежурни екипи на пожарната в Белово, както и участници от доброволното формирование в града. Кметът на община Белово Стойков Стефанов уточни, че пожарът е на километър от населеното място. "Противопожарните екипи и доброволците са реагирали бързо и се..
Пожар се разгоря този следобед в района на асеновградските квартали "Горни Воден" и "Долни Воден". Огънят е пламнал в част от гора, засегнати са и градини. Изгоряла е постройка в района, като към момента няма опасност за населението и жилищните сгради, съобщават от общината. За овладяване на пламъците се борят няколко екипа на Пожарната и на..