Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Стадион "Локомотив" ще получи лиценз и за тази година

Инспекцията на "Лаута" премина успешно
Снимка: Радио Пловдив

Стадион "Локомотив" напълно отговаря на критериите за провеждане на вътрешни и международни спортни мероприятия, въпреки че в момента там се изпълняват строително-монтажни дейности. Това установи комисията, водена от областния управител д-р инж. Илия Зюмбилев. В нея имаше представители на Териториална дирекция „Национална сигурност” – Пловдив, Община Пловдив, Областна дирекция на МВР – Пловдив и Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението” – Пловдив. 

На срещата беше ръководството на ПФК Локомотив Пловдив в лицето на изпълнителния директор Павел Колев, спортният директор Илко Пиргов, отговорникът по строителството от името на общината Костадин Язов, легендата Христо Бонев, заместник-кметът на Пловдив Николай Бухалов и директорът на отдел "Младежки дейности и спорт" - Иван Запрянов.

Областният управител между две легенди - Николай Бухалов и Христо Бонев

Областният управител още веднъж успокои, че средствата за построяването на нова Централна трибуна и прилежащата инфраструктура, са осигурени. Според него е необходимо да се ускори процедурата, за да започне организирането на обществените поръчки.

"Хубаво е товва да се случи до края на тази година, за да не бъдат загубени тези милиони от Общината и в частност от Локомотив.

Аз съм инициирал една среща между Министерството на регионалното развитие, министър Андрей Цеков, пловдивския бизнес и обществеността. Да дойдат в Пловдив и да се запознаят с проблемите на гражданите. Не само стадион "Локомотив", но и други наболели проблеми, които засягат град Пловдив – околовръстното, водоснабдяването, много са нещата и те всички са свързани с Министерството на регионалното развитие и благоустройството.", заяви Илия Зюмбюлев.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Марица взе гейм на полския шампион на старта в ШЛ

Марица (Пловдив) взе гейм на полския първенец Девелопрес (Жешув), но отстъпи с 1:3 (19:25, 27:25, 18:25, 16:25) при гостуването си в зала Подпромье в първия си мач от програмата на група Е в Шампионската лига. В началото на срещата Девелопрес се възползва от своето домакинско преимущество, за да отвори ранна преднина от 10:5, която полякините увеличиха..

публикувано на 27.11.25 в 10:38
Марица стартира в Шампионската лига

Марица започва участието си в групите на Шампионската лига

Отборът на Марица (Пловдив) стартира днес участието си в груповата фаза на волейболната Шампионска лига при жените. Жълто-сините се изправят срещу полския Девелопрес (Жешув) в двубой от група Е на най-авторитетния европейски клубен волейболен турнир. Състезателките на Ахметджан Ершимшек вече проведоха две тренировки в зала "Подпромие", където ще бъде..

публикувано на 26.11.25 в 17:58

Съдийски назначения за 17-ти кръг Първа лига

Ясни са съдиите, които ще водят мачовете на пловдивските отбори през уикенда. Локомотив - Монтана беше поверен на Иван Иванов, а Ботев - Черно море ще води Мариян Гребенчарски. Ето и назначенията: 28 ноември 2025 г., петък, 17:30 ч. ПФК Локомотив Пловдив 1926 АД - ПФК Монтана 1921 ГС:Михаел Петков ПавловАС1:Иван Радославов ИвановАС2:Радослав..

публикувано на 26.11.25 в 08:52

Ботев с предупреждение за лишаване от домакинство

Дисциплинарната комисия към БФС наложи поредните глоби на пловдивските Ботев и Локомотив заради поведението на техните фенове по време на двубоите от изминалия 16-и кръг на първенството. "Жълто-черните" са и с последно предупреждение за лишаване от домакинство. Ето какво гласи решението на ДК от днес : За обидни и нецензурни скандирания, на основание..

публикувано на 26.11.25 в 08:34

"Локо" надигра "Левски" като гост с 82:70

БК Локомотив (Пловдив) надигра БК Левски с 82:70 (21:16, 18:18, 25:22, 18:14) като гост в зала „Триадица“ в София в двубой от деветия кръг на НБЛ. Победата за гостите беше трета поредна и общо пета, докато баскетболистите на Левски претърпяха втора поредна и общо седма загуба. Двата състава изиграха равностойно първо полувреме, в което пловдивчани..

публикувано на 25.11.25 в 09:24