Главните прокурори на Република България и Република Турция – Борислав Сарафов и Бекир Шахин, посетиха Пловдив и се срещнаха с ръководството на Апелативна, Окръжна и Районна прокуратура.
Визитата им е част от работно посещение на делегация от прокурори от Върховния апелативен съд на Република Турция в рамките на международен семинар за противодействие и неутрализиране на терористични престъпления, който се провежда у нас.
Пловдивските магистрати представиха структурата и работата на трите прокуратури, а Гергана Мутафова разказа за функционирането на Висшия прокурорски съвет и последните промени в Конституцията на Република България.
И.ф. главен прокурор Борислав Сарафов изтъкна пред прокурорите от Турция добрата работа и организация на пловдивската прокуратура по всички видове дела.
Кметът Костадин Димитров направи инспекция на важни за Пловдив инфраструктурни обекти, които се изпълняват в момента. Той бе придружен от ресорния си заместник Хакъ Сакъбов, главния архитект на Община Пловдив Яна Желязкова и шефа на дирекция „Строителство и инвестиции“ Христина Плачкова. Като интензивни се определят темповете на ремонтите..
Заради огнищата на шарка по дребните преживни животни вицепремиерът Томислав Дончев свика извънредно заседание на Централния епизоотичен съвет. Към момента в България са регистрирани 97 огнища на шарка, като са засегнати над 10 000 животни. Най-голяма концентрация на заболяването има в област Пловдив, където вече са ликвидирани 70 огнища. Болестта..
Петима души от пазарджишкото село Ветрен дол са задържани за хулиганство, съпротива при задържане и причиняване на леки телесни повреди на полицейски служители. Инцидентът е от събота вечер, когато полицейски екип от Септември се отзовал на сигнал за висока музика във Ветрен дол. В една от махалите на селото билзо 40 души празнували рожден ден..
Регионалният археологически музей - Пловдив обяви нови, по – високи цени на редовните и семейни билети и безплатен вход за всички пенсионери от 1 август. От 6 на 8 лева се увеличава цената на редовния билет. Семейният става 15, вместо досегашните 10 лева. Запазва се цената от 2 лева за ученици и студенти. Експозицията е с безплатен вход за..
Шофьор от Пещера беше арестуван, след като опитал да подкупи полицай по време на пътна проверка в Брацигово. . Малко след полунощ в събота, автопатрул спрял джип с чужда регистрация на кръстовище в Брацигово. 46-годишният мъж, който шофирал без книжка предложил на полицая 100 лева за "почерпка, за да не бъде глобен. Освен че веднага е..