Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Високосни" теми "Ден след ден"

Снимка: Shutterstock

След дългогодишна сага, включваща дори частично бедствено положение, община Пловдив най-после е на път да стартира почистването на река Марица. Осигурени са 1,5 млн. лв., от 3-ти опит е избрана фирма изпълнител и се очаква да започне същинската работа. Кога и как ще се случи почистването на реката, питаме заместник-кмета по екология Иван Стоянов.

Общинските съветници на Пловдив днес препотвърдиха решението си да си вдигнат чувствително заплатите до над 3000 лв. месечно. Най-важното от сесията на местния парламент обобщава Елена Крушкова.

А за политическите страсти в държавата дни преди очакваната ротация и за партията на Васил Божков – национално движение „Център“, ще говорим със социолога от агенция „Медиана“ Кольо Колев.

29 февруари е Световен ден на редките болести. В Пловдив той бе отбелязан с обединяващо хоро, а в небето полетяха разноцветни балони - символ на хилядите видове редки диагнози по света. Репортаж на Даниела Добрева.

На финала ще ви разкажем за една изложба – „България в карти“, подредена в Историческия музей в Перущица. Тя показва карти и вещи на членове на Тракийското дружество в Пловдив. За експозицията разказва ген. Нонка Матова, председател на ТД „Войвода Руси Славов“.

Бъдете с нас от 15.10 до 17.00 ч., ще бъде интересно!  

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

ФинансираНЕ и политизираНе „Точно днес“

Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..

обновено на 19.02.25 в 16:57

(Трябва & Няма) да платим „Ден след ден“

Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..

публикувано на 19.02.25 в 14:51

За най-обичания национален герой днес във "Вход свободен"

Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история!  За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..

публикувано на 19.02.25 в 09:30

"Точно днес" - памет и политика

В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил  това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...

публикувано на 18.02.25 в 17:00

"Ден след ден" на 18 февруари

В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..

публикувано на 18.02.25 в 14:13