В края на 2022-а година Пловдивският апелативен съд я върна на община Карлово след обжалване и отмяна на решението на Окръжния съд от 2013-та година, според което собствеността беше на Мюфтийството.
Така стана възможно да се пристъпи към реставрацията на една от първите построени у нас джамии и съответно към облагородяване на пространството около сградата, като беше осигурено и европейско финансиране за проекта. Куршум джамия бе обновена с близо 6,3 млн. лв. по проекта „Консервация, реставрация и експониране на туристическата инфраструктура в община Карлово“, финансиран по Оперативна програма „Региони в растеж“. Ремонтните дейности започнаха през януари 2023 г.
При археологическите проучвания е установено, че на мястото има стар градеж от античността. Специалистите предполагат, че става въпрос за тракийско светилище, а откритите артефакти туристите ще могат да видят на първия етаж.
От днес джамията музей ще бъде отворена за посетители.
От днес започва почистване на храсти и надвиснала растителност по пътя от село Храбрино към село Дедово и местността „Равнища“. Почистването ще е в делничните дни от 8:00 часа до 17:00 часа и в този период движението в различни участъци от пътя ще бъде затруднено, предупреждават от община „Родопи“.
Основно училище “Душо Хаджидеков” в Пловдив тази година чества 155 години от създаването си. Кулминацията на събитията по повод тази важна и респектираща годишнина е на 30 октомври 2025г. с тържество от 18.30 часа в Аулата на Аграрен университет – Пловдив. Основно училище „Душо Хаджидеков“ в Пловдив е едно от най-старите и предпочитани..
Общинският съвет в Карлово ще гласува днес процедура за терена, върху който ще бъде изграден новият завод за барут, съсобственост на ВМЗ -Сопот и на германската фирма "Райнметал". Договорът между двете фирми беше подписан във вторник и съдържа планове за производство също на 155-милиметрови артилерийски снаряди. Изпълнителният директор на..
Наградата „Йеродякон Игнатий – Васил Левски“, която се дава за духовност, хуманизъм и патриотизъм, ще бъде връчена тази вечер в карловското читалище „Васил Левски – 1861 г.“. Приза ще получи героят от Свиленград Светослав Димитров , който пострада тежко и получи 75% изгаряния, докато помага като доброволец в гасенето на пожарите в Сакар..
Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов ще даде старт на ремонта на пътя Смолян – Рудозем. Трасето е дълго 22 километра, а срокът на ремонта 2 години. Стойността на проекта е близо 52 милиона лева, които са осигурени по програма „Развитие на регионите“ чрез Европейския фонд за регионално развитие и държавния бюджет...