До момента обаче не е ясно коя от линиите ще се поеме от друг превозвач. Според Петко Ангелов, който е един от превозвачите, участващи в консорциума, проблемите в градския транспорт на Пловдив се дължат на натоварения трафик, а не на неизпълнението на курсове.
„Всичко е свързано с трафика. В момента вие сами виждате, че от единия до другия край на града, се ходи за 1 час. Самите разписания са направени по стар график от по 45 минути, затова закъсняват автобусите. Иначе няма нередовно изпълнение на автобусите, изпълнението е около 92% на фирмите“, каза Петко Ангелов.
Линиите в града се обслужват от общо 212 автобуса. Предстои още десет нови рейсове да се пуснат в движение, но това ще стане едва след приключване на ремонтите по големите пловдивски булеварди.
Цялата група общински съветници на „Възраждане“ в Пловдив напуска партията и продължава работата си в местния парламент под името „Свободен избор“. Това става ясно от съобщение на 5-мата общински съветници, разпространено до медиите преди минути. То е подписано от Господин Апостолов, Елена Грозданова, Иван Пенков, Симеон Петров и Виолета..
Иван Кръстев е назначен за временно изпълняващ длъжността директор на Териториалната дирекция на НАП Пловдив. Кръстев е досегашен заместник-директор на институцията с ресор контрол, събиране и държавни вземания. По непотвърдена информация досегашният директор Пламен Георгиев е влязъл в екипа на особения управител на „Лукойл България“ Румен..
Община Перущица беше конституирана като жалбоподател по делото, образувано в Пловдивския административен съд след жалба на Николай Велев от Перущица срещу РИОСВ-Пловдив. Мъжът е обжалвал решение на екоинспекцията, която е отказала да изготви Оценка за въздействието върху околната среда (ОВОС) във връзка с намерението за изграждане на площадка за..
Трима младежи са арестувани за синтетична дрoга в Пловдив. При специализирана полицейска акция са иззети над два килограма синтетичен канабиноид. Психоактивното вещество е за приготвяне на синтетичен хашиш. Открито е в лек автомобил, с който се придвижвали момчета на 18, 19 и 20 години. Те са засечени с колата в близко пловдивско село. При..
Снощи на улица в родопския град автопатрул е подал сигнал на шофьор на „Мерцедес“ да спре. Мъжът не се подчинил на светлинната и звукова сигнализация на служебния автомобил и натиснал газта. Водачът се опитал да се укрие, но скоро бил засечен от униформените на друга улица в населеното място. Оказало се, че това е 22-годишен младеж от Пещера,..