Рангел Бизюрев ще бъде предаден на съдебните власти в България утре. Той ще пристигне на летище София, охраняван от екип на Главна дирекция „Охрана“ към министерство на правосъдието, съобщиха от Окръжна прокуратура Пловдив.
На 30-годишния Бизюрев е повдигнато задочно обвинение за това, че на 20 юли миналата година умишлено е убил в село Цалапица 24-годишния Димитър Малинов, като убийството е извършено с особена жестокост.
Припомняме, че той бе обявен за международно издирване, а на 29 ноември миналата година беше задържан в малък град в Дания. Датските власти го предават на България след решение на две съдебни инстанции.
След кацането Бизюрев ще бъде отведен в столичния следствен арест, а на следващия ден ще бъде конвоиран в Пловдив.
Правилата за конвоиране на задържани и осъдени не позволяват превозването между различни населени места да се извършва в тъмната част на денонощието.
След като Бизюрев бъде доведен в пловдивския арест, Окръжната прокуратура в Пловдив ще внесе искане в съда за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо него.
Припомняме, че на 26 март е делото срещу близнаците Валентин и Борислав Динкови. Една от причините то да бъде отложено два пъти бе, за да пристигне Рангел Бизюрев в България и да даде обяснения дали братята са съпричастни към убийството на Малинов.
18-годишен водач е загинал при пътно произшествие между Ягодово и Пловдив. Сигналът за блъснал се в дърво лек "Фолксваген" е получен минути след полунощ на тел. 112. От екип на спешна помощ е констатирана смъртта на 18-годишното момче зад волана. На местопроизшествието е извършен оглед. Причините и обстоятелствата..
Девет двойки влюбени ще си кажат "Да" на огледалната дата 25.02.2025 г. в Пловдив. Осем от тях ще сключат граждански брак в Дома на младоженците, а един ритуал е изнесен, съобщи директорът на общинското предприятие "Радостни обреди" Чудомира Пинджева. Сватбите започват от 11 часа и продължават до края на деня. Желаещите да минат под венчило..
Обща тематична изложба "Пейзажът" ще бъде открита тази вечер в галерия "Пловдив" в сградата на Общинския съвет, съобщиха от Дружеството на пловдивските художници. Пейзажът е жанр, който е един от най-разпространените в изобразителното изкуство. В експозицията ще могат да се разгледат над 60 творби от 45 автора, събрани заедно на жанров принцип...
Протест за равни права при отглеждането на деца ще се проведе днес по обяд пред Съдебната палата в Пловдив. Организатори в социалните мрежи са Владимир Ненов и Христо Симеонов, които призовават да участват всички граждани, които искат да изразят позицията си как съдът да решава детски съдби. Организаторите призовават съда да заработи в интерес..
Десетки п редставители на украинската общност в Пловдив се събраха тази вечер пред катедралния храм „Света Богородица“ , за да отбележат третата година от началото на руската инвазия в Украйна. За тях и семействата им 24 февруари е трагична датата, тъй като се налага да напуснат домовете и родината си. Споделят, че руската военна..