Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Рангел Бизюрев пристигна в България с полет от Мюнхен

| обновено на 20.03.24 в 23:30
2
Снимка: Фейсбук

Заподозреният за убийството на Димитър Малинов в Цалапица Рангел Бизюрев пристигна в България минути преди 23 часа, съобщи БНТ

30-годишният Бизюрев ще прекара нощта в ареста на Националната следствена служба, а утре се очаква да бъде транспортиран в пловдивския следствен арест. 

Бизюрев бе задържан в Дания, след като се укриваше извън България месеци след убийството. Връщането му на българските власти трябва да ускори процеса, защото неговите показания са ключови.

Прокуратурата ще трябва да внесе искане в Окръжния съд в Пловдив да му бъде взета постоянна мярка за неотклонение "задържане под стража". Очаква се Бизюрев да даде показания и да каже каква е неговата версия за убийството от 20 юли 2023-та година. 

По рано-тази вечер вътрешният министър Калин Стоянов, съобщи във Фейсбук, че е  провел разговор с  с майката на убития в Цалапица Димитър Малинов Атанаска Бакалова. 

Поех личен ангажимент към близките на убития в Цалапица Димитър Малинов, че соченият за извършител Рангел Бизюрев ще бъде открит, задържан и върнат в България, за да се изправи пред българския съд, пише министърът и благодари на колегите от МВР, прокуратурата и партньорските служби, довели  до успешен край издирването и задържането на Бизюрев. 

По публикацията работи: Димитър Владимиров


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Арестувахa шофьор, катастрофирал до велоалея при мола на "Руски"

Лек автомобил е катастрофирал рано  тази сутрин в Пловдив, а шофьорът е задържан от полицията.  Около 3 часа в полицията постъпил сигнал, че в зоната на кръстовище между бул. "Руски" и бул. "Шести септември" автомобил "Кадилак" блъснал друга кола и продължил по пътя си, а на кръстовище с ул. "Гладстон" се ударил в дърво.  Мъжът зад волана е отведен..

публикувано на 31.10.25 в 08:49

Поредно ограничение по магистралата край Пазарджик

И днес ще бъде ограничено движението по автомагистрала "Тракия" в област Пазарджик.  Заради подмяна на ограничтелните системи в средната разделителна ивица ще има поетапно ограничение на трафика в изпреварващите ленти в двете посоки - и към Бургас, и към София. Между 8 и 18 часа движението в участъка от 102-ри до 103-ти километър ще преминава в..

публикувано на 31.10.25 в 07:46

Трудовите инспектори провеждат приемни за правата на работещите

Приемни за трудовите права на гражданите организира днес Главната инспекция по труда във всички дирекции в страната.  Консултациите са от  9 до 17.30 часа и не е необходимо предварително записване.   Хората могат да получат  информация по въпроси, свързани със спазването на трудовото законодателство и осигуряването на здравословни и безопасни условия..

публикувано на 31.10.25 в 07:21

Разясняват правата на здравноосигурените в Пловдивско

Експерти на Районната здравноосигурителна каса в Пловдив провеждат открити срещи с жители от областта. Те са част от националната кампания под надслов „НЗОК за теб и  ще  обхванат всички социални групи– от ученици до възрастни хора и настанени в социални домове.  Целта на инициативата е здравноосигурените лица да се запознаят в достъпна..

публикувано на 31.10.25 в 07:07

Представят втория брой на списание "Духовен път"

Вторият брой на списание "Духовен път" ще бъде официално представен тази вечер в аулата на Пловдивската духовна семинария и Пловдивската духовна академия "Св. св. Кирил и Методий", съобщиха от Пловдивската митрополия. Броят е посветен на историята и съвременното състояние на манастрите в Пловдивската епархия на Българската православна църква, както и..

публикувано на 31.10.25 в 06:33