Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Доведоха Рангел Бизюрев в България, водят го в Пловдив

| обновено на 21.03.24 в 10:20
4
Снимка: МВР

Вижте видеозапис от довеждането на Рангел Бизюрев
Заподозреният за убийството на Димитър Малинов в Цалапица Рангел Бизюрев пристигна в България минути преди 23 часа.

Той прекара нощта в ареста на Националната следствена служба, а тази сутрин ще бъде транспортиран в пловдивския следствен арест. 

30-годишният Бизюрев бе задържан в Дания, след като се укриваше извън България месеци след убийството. Връщането му на българските власти трябва да ускори процеса, защото неговите показания са ключови.

Прокуратурата ще  внесе искане в Окръжния съд в Пловдив за постоянна мярка "задържане под стража".  Очаква се Бизюрев да даде показания и  да разкрие  своята  версия за убийството от 20 юли 2023-та година. 

Снощи вътрешният министър Калин Стоянов, съобщи във Фейсбук, че е  провел разговор с  с майката на убития в Цалапица Димитър Малинов Атанаска Бакалова. 

Поех личен ангажимент към близките на убития в Цалапица Димитър Малинов, че соченият за извършител Рангел Бизюрев ще бъде открит, задържан и върнат в България, за да се изправи пред българския съд, пише министърът и благодари на колегите от МВР, прокуратурата и партньорските служби, довели  до успешен край издирването и задържането на Бизюрев. 



По публикацията работи: Севдалин Палаузов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Във ВВС отдават почит на загиналите преди година пилоти

С тъга и болка свеждаме глави в знак на почит пред паметта на нашите колеги-летци подполковник Петко Димитров и капитан Венцислав Дункин от 12-та авиационна база в Долна Митрополия, заявиха от Военновъздушните сили  във Фейсбук. На 13 септември 2024 г. двамата пилоти загинаха при катастрофа с учебно-боен самолет L-39ZA. Инцидентът стана..

публикувано на 13.09.25 в 09:42

Хиляди вярващи се събират на Кръстова гора

В навечерието на един от 12-те големи християнски празници - Въздвижение на Светия кръст Господен, по-популярен като Кръстовден, хиляди християни от цялата страна се събират на Кръстова гора, където се вярва, че се съхранява частица от Светия Кръст Господен. Празникът се свързва с чудодейното явяване на Светия кръст на император Константин..

публикувано на 13.09.25 в 08:32

Първият екокамион на община "Марица" почисти Царацово

Първият екокамион на Община Марица се включи в почистването на село Царацово, което подготвя прозника си „По терлици и шевици“ на 14 септември.  „Това бе първата демонстрация на новите екоавтомобили, закупени от общината в рамките на програмата за насърчаване на устойчиви практики и подобряване на чистотата в населените места.  Електрокамионите ще..

публикувано на 12.09.25 в 17:08

Откриха шарка по овцете в селата Овчеполци и Динката

Областната епизоотична комисия в Пазарджик заседава извънредно след констатирано огнище на шарка по овцете в селата Овчеполци и Динката, съобщиха от Областна администрация - Пазарджик.  Около новите огнища на заразата в селата Овчеполци и Динката са определени 3-километрова предпазна и 10-километрова наблюдавана зона, в която влизат различни населени..

публикувано на 12.09.25 в 15:58

Пастрокът на малтретирания Адриан призна вината си

Петър Чернев - пастрокът на малтретирания 6-годишен Адриан от Пловдив, призна вината си. Това стана по време на разпоредителното заседание по делото срещу него и майката на детето в Районния съд днес. От жестокия побой и изтезанията, момченцето е получило тежки наранявания, в резултат на които се наложи операция на скалпа и присаждане на коса.   Процесът..

публикувано на 12.09.25 в 15:45