2
С молитва и поднасяне на венци и цветя бяха почетени двете жертви по време на насилствената смяна на имената и десетките пострадали.
При смяната на имената в Барутин са убити две жени - Неджибе Келосманова и Емине Ибрахимова, а простреляните са Силвие Поченли, Фатма Дервишева, Джемиле Келосманова, Феим Поченли, Джемал Ибрахим, Кемил Куртов.
Събитието се отбелязва в Барутин за 23-ти пореден път от 2001 г. насам.
Във възпоменателния митинг участваха заместник-председателят на ДПС Халил Летифов, членове на централното оперативно бюро и централния съвет на движението, депутати, кметове, общински съветници и много родопчани.
"Преди 39 години г-н Доган създава нелегалната организация за борба срещу тоталитарната власт. Ние трябва да припомним и сме длъжни да помним, че тази борба - за демокрация, за отстояване на името, на честта и на достойнството на всички български граждани, но и на мюсюлманите, спрямо които се предприема така наречения срамно "възродителен процес", тази борба всъщност е съзнателен избор за борба без оръжие", каза Летифов.

Пробивът под Централна железопътна гара в Пловдив е готов на 85%. Това обяви след инспекция на проекта за железопътен възел Пловдив транспортният министър Гроздан Караджов. Очаква се той да бъде финализиран до края на месец юни следващата година. Проектът предвижда цялостен ремонт на коловозите и контактната мрежа, обновяване на системите за..
Варненската фирма „Инжконсултпроект“ е избрана за изпълнител на обществената поръчка за изработване на Генерален план за движението в Пловдив. При прогнозна стойност от 300 000 лева тя е предложила цена от 236 400 лева и е получира пълните 100 точки в оценката на комисията. Офертата на другия кандидат “Ий Кей Джей България Кънсълтинг Енджиниърс”..
Община Хисаря стартира традиционната благотворителна кампания „Коледата е възможна“. Събират се дълготрайни хранителни продукти за подпомагане на семейства в нужда. Събраните пакетирани продукти като брашно, ориз, макарони, консерви и др. ще бъдат разпределени между нуждаещи се възрастни хора, самотни родители и социално слаби семейства...
69- годишен шофьор е задържан за 72 часа след стрелба с газов пистолет в Пловдив. Мъжът ударил с автомобила си друга кола на бул. "Шести септември", но вместо да спре, напуснал мястото на катастрофата. Шофьорът на ударената кола го последвал и го настигнал до близка автомивка. Там обаче избягалият извадил газов пистолет и стрелял два пъти,..
114 нови контейнери за смет ще бъдат поставени в ж.р. "Тракия" по пилотен проект, който стартира община Пловдив, съобщи кметът Костадин Димитров. Те са с по-голям обем, удобен педал и ръчка и се обслужват по- безшумно и по-лесно от комуналните екипи. Новите съдове за смет са предназначени за 3000 литра отпадъци. Почистването е автоматизирано и се..