На 26 март, денят на Тракия, програма „Точно днес“ поема по стъпките на важните събития.
Как изкуственият интелект може да бъде внедрен успешно в образованието и да е от полза и на учителите, и на учениците говорим в минутите преди 8 часа. Разговорът ще е с Весела Русева, регионален мениджър в Центъра за творческо обучение в Пловдив.
Осем месеца на управление с труден диалог, още по-трудни срещи за изпълнение на ротацията и призиви през медиите белязаха страната ни. На фона на това някак логично дойде и извънредното събрание на НС, на което ще се гласува отказа на Мария Габриел да състави кабинет. За безплодните разговори между ГЕРБ – СДС и ПП – ДБ, за риска от политическа нестабилност във време на световни конфликти и почти сигурно чукащите на вратата ни предсрочни парламентарни избори е разговорът след новините в 8 часа. Събеседник е депутатът от ГЕРБ-ДСД Радомир Чолаков.
И още две регионални теми – на сесията на 28 март пловдивските общински съветници ще гледат предложение, с което се променя подробния устройствен план за регулация и застрояване на квартал „Отдих и култура“. Предлага се терен от 600 кв. м. да бъде даден към църквата „Св. Николай“. Подробностите ще чуем от интервюто на Антония Попова с архитект Костадин Палазов.
Във вторник се гледа отложеното дело срещу близнаците Борислав и Валентин Динкови от Цалапица. Те бяха обвинени в укривателство при убийствтото на Димитър Малинов от същото село. Даниела Добрева разговаря с Антоанета Николова, адвокат на майката на Димитър.
В минутите за култура Веселина Пеева ни пренася в света на поезията. Една поезия, породена от войната, която отдавна е прекрачила видимите си граници. Именно за нея е книгата „Последният Буенос Айрес“ на Георги Гаврилов.
Преди всичко това е рубриката ни "Добро утро, ден". Тази седмица гост в нея е журналистът Ивайло Дернев. С него ни среща Живка Танчева.
Започваме след новините в 6 часа.
За цените, бойкота, мерките и контрола ще си говорим в първите часове на петъка. И за парите в хазната в опит да се отговори на изисквания, желания и реалност. Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от БВП, без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи..
Контрол върху цените на най-потребяваните стоки е сред най-дискутираните теми напоследък. След потребителския бойкот в Хърватия, разпространил се и в други съседни балкански страни, у нас също се подготвя такава протестна акция. От своя страна политици, както и президентът, също излязоха с предложения по темата. Защо се прави това и каква би била..
В поредния февруарски епизод на "Уроци по щастие", разговаряме с психолог Петя Георгиева за предизвикателствата в отношенията. Споделяме подробности и за предстоящо събитие насочващо вниманието ни към проблемите на пътя. Идеята на "SAFER Behind the wheel" е да ограничи инцидентите, предизвикани от невнимателно, агресивно, неадекватно шофиране и..
Четвъртък утро на 6 февруари по темите: възможен ли е ДЗИ по математика, вейпове и тинейджърската мода, боевете между депутатите в НС и красноречието им с неясни мотиви. Нашите събеседници са Жюстин Томс от УС на асоциация "Родители", д-р Пламена Стоименова от катедра "Патологична физиология" на Медицински университет - Пловдив, Страхил..
Ботокс е една от най-използваните в последните дни дума. А и първата тема в следобедната програма е свързана с нея. Какви са рисковете от изполването на ботулиновия токсин, къде може и къде не може да се поставя, ще има ли ефект от проверките, разпоредени от здравното министерството? Определя ли цената качеството за сметка на последствията? Въпросите в..