Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Земетресение стресна Девин и околността

| обновено на 29.03.24 в 13:42

Три земетръсни труса се усетиха тази сутрин в Девин. По думите на кмета първият трус е усетен към 8:30 часа, последвал и втори, като и двата са били доста силни. Малко преди 9:00 часа е имало и трети трус, но доста по-лек. 

По данни на Националния Институт по геофизика, геодезия и география на БАН трусът е регистриран в 08:38 ч. със сила 3,8 по Рихтер и е с епицентър на 1,5 километра южно от Девин. Десет минути по-късно е регистриран нов трус с магнитуд от 3,2 по Рихтер на 6,5 км северозападно от Девин. Следват два нови труса западно от града с магнитуд от 2,1 и 2,2 по Рихтер. Дълбочината на трусовете е от 5 до 15 км. 

„Първите два бяха придружени със звук и сградите доста се поразтресоха“, допълни кметът. Няма данни за нанесени материални щети и пострадали. Кметът посочи, че хората са уплашени и част от администрацията е излязла навън. 





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Изключиха момичетата, пребили своя съученичка в Пазарджик

Пет момичета, участвали в побоя над своя съученичка, са изключени от СУ „Георги Брегов“ в Пазарджик. Решението бе взето на педагогически съвет. С тях и родителите им ще работят педагози. Преди съвета ученици и родители протестираха срещу насилието в училище и поискаха оставката на ръководството. Побоят над Сияна, заснет от тийнейджъри на..

публикувано на 28.02.25 в 16:32

Млади полицаи се заклеха в Пазарджик

70 стажанти от Центъра за специализация и професионална подготовка в Пазарджик при Академията на МВР положиха клетва. На тържествената церемония в полицейския център присъстваха заместник министрите на вътрешните работи Тони Тодоров и Филип Попов и полицейски началници. След почти 7 месечна първоначална полицейска стажантите стават пълноправни..

публикувано на 28.02.25 в 15:31

Близо 9000 лева събраха ученици от Смолян за болно дете

Ученици от смолянския квартал Устово събраха над 8 700 лева за лечението на болно дете. По тяхна инициатива се проведоха благотворителен концерт и базар в читалището за събиране на средства в помощ на 10-годишния Михаил.  Към проявите се присъединиха десетки танцьори, певци и музиканти. Учениците от Основно училище „Стою Шишков“ в Устово успяха да..

публикувано на 28.02.25 в 15:10

Протест срещу насилието в СУ "Георги Брегов" в Пазарджик

Ученици и родители поискаха на протест оставката на директора на училище „Георги Брегов“ в Пазарджик и най- строги наказания за момичетата от 6-ти и 7-ми клас, участвали в побоя над тяхна съученичка по- рано тази седмица. Публикуваните в социалните мрежи кадри скандализираха Пазарджик. Ние сме тук, за да подкрепим момичето, което е..

обновено на 28.02.25 в 14:03

Ремонт на ремонта - нов асфалт пропадна на улица в Ягодово

Ремонт на ремонта се налага на улица в Ягодово. След изграждане на нова канализация на улица „Христо Ботев“ и последвалото й асфалтиране, се появява пропадане на участъци.  Кметът на Община Родопи Павел Михайлов е наредил възстановяването на компрометираните участъци за сметка на фирмата-изпълнител. Улицата е в гаранционен срок от 8 години, което..

публикувано на 28.02.25 в 12:14