До дни се очаква България да има служебен кабинет. А дискусиите как да се организират извънредните парламентарни избори и необходими ли са те, продължават и в утрото на 3 април, ето какво ще чуете във времето до 9.30:
Какви са рисковете и предимтвата, ако изборите са 2 в 1? Заместник-председателят на Общестения съвет към ЦИК Ива Лазарова ще бъде наш събеседник по темата.
А какво ще промени извънредния вот, възможни ли са изненади и коя политическа формация ще бъде най-потърпевша? Въпросите ще отправим към Даниел Смилов политолог и член на Управитления съвет на Център за либерални стратегии.
И още теми в утрото „Точно днес“
Международен пловдивски панаир е домакин на две изложби – „Природа, лов и риболов“ и „Цветна пролет“. За най-интересното от тях ще ни разкаже Иван Соколов, главен директор на Международен пловдивски панаир.
Ще Ви заведем и на изложбата Хинко Хинков в галерия „Аспект“. Повече за нея ще научим от интервютата на Веселина Пеева с автора, а също и с галеристката Олга Петрова.
В рубриката „Великите европейци“ Пламен Асенов ще ни разкаже историята на Джани Родари.
Преди всичко това – „Добро утро, ден!“. В рубриката ни тази седмица гостува Тина Димитрова, баскетболен треньор. С нея ще ни срещне Паолина Комсалова.
В ранното неделно утро споделяме думите на един император философ - „Когато се събудите сутрин, помислете каква ценна привилегия е да сте жив – да дишате, да мислите, да се радвате, да обичате.“, ни казва Марк Аврелий. Колкото и клиширано да звучат думите му, във времето на изгубени стойности и през погледа на консуматорската ни същност днес,..
Терените в Пловдив не достигат, но предприемачите строят във височина. Жилищен комплекс от небостъргачи ще се изгражда в квартал „Филипово“ между булевардите „Дунав“, „Васил Априлов“ и ул. „Победа“. Сградите ще са по 25-26 етажа и ще са високи от 50 до 75 метра. Предложението на кмета Костадин Димитров вече стигна до комисиите в Общинския съвет, но..
На фокус ни е събитието „Историята на една шевица“. На живо, във Фейсбук на 12 февруари, денят на пълната снежна Луна в Лъв. Началото е в 19 часа. Вход свободен. Разговаряме с Венцислава Великова. Коментираме, накратко, темата за влиянието върху човека на ритуали, които ни обединяват като общност и за автоматизираните действия, в рубриката..
За цените, бойкота, мерките и контрола ще си говорим в първите часове на петъка. И за парите в хазната в опит да се отговори на изисквания, желания и реалност. Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от БВП, без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи..
Контрол върху цените на най-потребяваните стоки е сред най-дискутираните теми напоследък. След потребителския бойкот в Хърватия, разпространил се и в други съседни балкански страни, у нас също се подготвя такава протестна акция. От своя страна политици, както и президентът, също излязоха с предложения по темата. Защо се прави това и каква би била..